Працівники КП "Київпастранс" протягом трьох місяців не отримують зарплату. Про це сьогодні на загальноміських зборах профспілок м. Києва повідомив голова київської міської ради профспілок Валентин Мельник, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми в травні місяці відчули, що наші занепокоєння, які ми висловлювали, вони, на жаль, справдились: почалися затримки заробітної плати, почалися проблеми з фінансуванням інших програм. Наприклад , можу стверджувати, що на сьогоднішній день заробітна плата "Київпаса" виплачена лише травень місяць, за червень не виплачена, за липень ні, вже серпень. Борги за медикаменти в медицині складають близько 40 млн, борги за паливо по швидкій медичній допомозі - близько 4 млн грн й інші борги", - розповів Мельник.
Крім того, працівники автобусного парку №6, який обслуговує чотири райони Києва, повідомили на зборах, що вони не отримують зарплату вже три місяці.
В свою чергу голова КМДА Олександр Попов, зазначив, що зарплата працівникам КП "Київпастранс" буде виплачена протягом 10 днів.
"Що стосується КП "Київпастранс", то там найскладніша ситуація, ми до десятого числа виплатимо заробітну плату. Протягом десяти днів ми це питання вирішимо. Будуть у нас коригування державного бюджету, ми обов'язково закриємо це питання до кінця року. На жаль, ми щороку маємо такі проблеми", - розповів Попов.
Читайте також: "Київпастранс" не може погасити 45 млн боргу із зарплати без рішення Київради
Він пообіцяв, що після введення електронного квитка, можна буде вимагати від Мінфіну повної компенсації за пільговий проїзд.
"Як виділяються кошти на пільговий проїзд, отак "з потолка". У Міністерства фінансів одні розрахунки і вони наполягають, що це правильно, у "Київпастрансу" свої розрахунки і вони наполягають, що це вірно. А піти навіть в суд і подати на Міністерству фінансів і сказати, ви зробили неправильно, у нас немає, як це довести. Тому електронний квиток ми сьогодні й вводимо. Після того, як ми його введемо, ми порахуємо кожну безкоштовну поїздку, виставимо це Міністерству фінансів, і нехай воно спробує не дати нам компенсації. У нас будуть аргументи, ми в суді це доведемо", - розповів Попов.
При цьому Валентин Мельник зазначив, що якщо у серпні не буде засідання Київради, то у вересні профспілки вийдуть на акції протесту.
"Якщо не буде засідання Київради по цих питаннях, то тоді, ми сьогодні підкреслили і підтвердили, люди готові вийти на акції масового протесту. На сьогоднішній день всі надбавки виплачуються, мова може йти лише за серпень місяць. Серпень лише почався, якщо в серпні місяці не відбудеться засідання Київради, то у вересні ми вийдемо на протести", - розповів Мельник.