Рабінович пропонує не платити зарплату нардепам
Рабінович заявив, що нардепи отримують гроші за лобіювання інтересів бізнесу
Народних депутатів поточного скликання потрібно позбавити заробітної плати, оскільки вони отримують гроші за лобіювання інтересів бізнесу. Про це в ефірі програми "Вечірній прайм" на телеканалі "112 Україна" заявив народний депутат, голова парламентського підкомітету з прав людини і лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.
"Я вважаю, що сьогоднішньому складу Верховної Ради платити зарплату не потрібно. Депутати, які працюють в так званій коаліції, зазвичай розвивають різні напрями бізнесу. І заробляють на цьому бізнесі, на підтримці", - заявив політик.
Рабінович також зазначив, що раніше в парламенті існувала інша практика. "Я пам'ятаю, ще років 8-10 тому, при Януковичі, платили по двадцять тисяч, по дві-три тисячі — в залежності від рангу. Просто за те, що ти сидиш там і піднімаєш вчасно руку. Але наша нинішня влада так не робить, їм шкода грошей. Тому вони своїм кажуть: "Ти йди туди, ти — туди". Якісь комерційні послаблення", — зазначив він.
За словами політика, депутати лобіюють інтереси бізнесу перед членами Кабміну. "Якщо ви звернули увагу, п'ятниця — день уряду. Це унікальний день, коли я взагалі намагаюся не підходити до парламенту: мені соромно. Всі депутати збираються біля ложі уряду з якимись записочки. Вони весь час підбігають, ляскають прем'єра або когось ще і встромляють ці записки. Той їх теж ляскає, бере записку і кладе в кишеню. Це дуже вигідний бізнес. Тому я вважаю, що депутатам нема чого платити", — заявив Рабінович.
Він також упевнений, що нардепам з опозиції "приходиться складніше". "Що стосується депутатів від опозиції, вони, на жаль, повинні жити або на підніжному кормі від минулих режимів, або "підголосувати". Тому я вважаю, що потрібно обмежити кількість людей в парламенті, вибрати тих, на кого немає кримінальних справ, і дати працювати новим людям", — підкреслив Рабінович.
Він заявив, що сам не користується ніякими депутатськими пільгами. "Я взагалі не беру їх доплат, не ходжу в "Феофанію", в перукарню, не користуюся їхніми машинами. Я ненавиджу всі ці пільги, які вони обіцяли повернути народу. Нічого не повернули і в два рази збільшили витрати. У Верховній Раді працюють тисячі людей. Якщо хтось скаже, що це неправда, — я відразу йду з політики", — додав Рабінович.
Зазначимо, заробітна плата народного депутата складається з окладу, доплат і надбавок. Після Помаранчевої революції зарплати парламентаріїв прирівняли до зарплати міністрів (до 17 500 грн). У 2014 році тодішній прем'єр Арсеній Яценюк обмежив зарплату депутатів до 6 500 грн, а в 2015 нинішній прем'єр Володимир Гройсман, перебуваючи ще на посаді спікера Ради, збільшив депутатський оклад до 17 500 грн.