Фахівцями Держекоінспекції були відібрані проби води акваторії Одеської затоки для проведення хімічного аналізу на забруднюючі речовини. Для більш ґрунтовного дослідження їх також було передано до Одеської філії Українського інституту біології південних морів, йдеться в повідомленні відомства.
Згідно з висновками 01-263/07 від 12 липня у пробах визначено велику кількість синьо-зеленої водорості Nodularia spumigena, численність якої перевищувала 1 млн екземплярів на літр, що і спричинило явище цвітіння морської води. Максимальну кількість клітин водоростей зареєстровано в районі Аркадії (Гідробіологічна станція) - до 10 млн клітин водоростей на літр води. Зазначений вид водоростей зустрічається в одиничних екземплярах у воді Одеської затоки досить рідко.
Як зазначають фахівці Одеського філіалу Інституту біології південних морів, такий випадок цвітіння морської води, спричинений синє-зеленою водоростю Nodularia spumigena, спостерігається ними вперше. Для вивчення цього явища та повної оцінки масштабів цвітіння необхідно здійснення спеціального моніторингу.