Про це сьогодні повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України
Слідчі Головної військової прокуратури завершують досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами порушень вимог законодавства посадовими особами Міністерства оборони України під час здійснення державних закупівель спеціальних засобів індивідуального захисту для потреб Збройних сил України, що спричинило тяжкі наслідки. Про це повідомили сьогодні у прес-службі Генеральної прокуратури України.
Як зазначається, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, в тому числі тяжких та особливо тяжких, передбачених частиною п'ятою статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), частиною другою статті 367 (службова недбалість), частиною третьою статті 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України, п'ятьом колишнім і нинішнім керівникам Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України.
"Досудовим розслідуванням встановлено, що кожен з підозрюваних, зловживаючи службовими обов'язками або в результаті недбалого ставлення до військової служби, в порушення вимог Податкового кодексу України, у травні-жовтні 2014 року підписали ряд договорів поставки бронежилетів і шоломів кулезахисних для потреб Збройних сил України і платіжних документів, у яких ціну поставленого речового майна незаконно визначено з урахуванням податку на додану вартість", - йдеться в повідомленні.
За даними прес-служби, підписані документи стали підставою для незаконного перерахування комерційному підприємству з казначейського рахунку Міністерства оборони України бюджетних коштів на загальну суму 30,7 млн гривень.
В даний час тривають слідчі дії, спрямовані на викриття та притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до скоєння злочинів, і забезпечення відшкодування завданої матеріальної шкоди.
Як уточнили у прес-службі ГПУ, санкції частини п'ятої статті 191, частини другої статті 367 та частини третьої статті 425 КК України передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади на строк до трьох років та з конфіскацією майна, позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років, позбавлення волі на строк від 5 до 7 років відповідно.
Нагадаємо, як повідомлялося місяцем раніше, чиновники Міноборони незаконно привласнили в Києві землю на 21,5 млн гривень.