П'ять найбільших банків у світі за капіталізацією прописані в країнах БРІК, - аналітики BCG
Згідно з дослідженням Boston Consulting Group (BCG), п'ять найбільших банків у світі за капіталізацією прописані в країнах БРІК. При цьому майже половина з 30 банків-лідерів або розташовані в країнах, що розвиваються, або сфокусовані на них. На думку аналітиків компанії, тенденція активного зростання банків на ринках, що розвиваються збережеться і в найближчі роки, передає РБК daily.
Як говориться в дослідженні BCG, прибуток після вирахування податків банківської індустрії збільшився в 2010 р. майже на 132%, до 386 млрд дол. Вперше після кризи прибуток продемонстрували всі десять провідних банківських ринків (Швейцарія, Канада, Австралія, Іспанія, США, Франція, Німеччина, Японія, Великобританія, Італія). Капіталізація галузі зросла в 2010 р. на 10% і досягла 7,1 трлн дол. При цьому найбільш активне зростання капіталізації припало на друге півріччя 2010 р.
З десяти найбільших банків п'ять розташовані в країнах БРІК. Серед них чотири китайські і один бразильський - Itau Unibanco, який до кризи не входив до топ-десятки. Це свідчить про зміцнення бразильського банківського сектора. Як і до кризи, лідером за рівнем капіталізації став китайський Industrial аnd Commercial Bank оf China (ICBC) - близько 230 млрд дол. У 2007 р. капіталізація банку була більша за 100 млрд дол. Крім нього до п'ятірки лідерів увійшли China Construction Bank, HSBC, JP Morgan Chase, Wells Fargo.
Як показує дослідження, все більше банків роблять ставку на ринки, що розвиваються. Серед 30 найбільших банків 11 базуються в країнах, що розвиваються або сфокусували свій бізнес на цих ринках.
"У банків з країн, що розвиваються найчастіше є сильні місцеві франшизи, а також стійкі і міцні відносини з клієнтами (особливо у роздрібному секторі). У багатьох випадках до і під час кризи ризики їх бізнесу були нижче, ніж у банків в інших країнах. Це допомогло багатьом з них уникнути помилок і втрат, понесених банками з розвинених ринків, і у них було більше капіталу для відновлення зростання", - сказав директор московського офісу BCG Нік Гардінер.
У цілому, на думку аналітиків BCG, банківська галузь і надалі буде зростати високими темпами, які, однак, будуть відставати від темпів 2003-2007 рр.