Росія розраховує на цьому тижні ратифікувати договір про зону вільної торгівлі в Співдружності Незалежних Держав (СНД), Україна могла б зробити це синхронно з російською владою. Таку думку висловив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем. "Що стосується інтеграції, то ми на цьому тижні розраховуємо на ратифікацію (угоди). Якщо українські колеги зробили б те ж саме в раді, то ми змогли б синхронно підписати договір", - зазначив Путін.
У свою чергу Янукович заявив, що Україна обов'язково буде вирішувати це питання. Він також висловив сподівання, що Росія і Україна в самий найближчий час проведуть міждержавну комісію, яка повинна підготувати пакет документів, що сприяють створенню умов для розвитку економік двох країн.
Раніше сьогодні договір про зону вільної торгівлі в СНД ратифікувала Держдума. Тепер документ повинен підписати Президент РФ.
Голова Держдуми Сергій Наришкін сьогодні на брифінгу після зустрічі з головою Верховної ради Володимиром Литвином повідомив, що парламенти України і Росії одночасно ратифікують договір.
Нагадаємо, угоду підписали в Санкт-Петербурзі 18 жовтня 2011 р. глави 8 держав - учасниць СНД. Це Вірменія, Білорусія, Казахстан, Киргизія, Молдавія, Таджикистан, Україна і Росія. Договір покликаний забезпечити необхідні умови для повноцінного та ефективного функціонування зони вільної торгівлі на просторі СНД і створити сприятливі умови для подальшого поглиблення інтеграції на основі норм Світової організації торгівлі (СОТ), говориться в пояснювальній записці до документа.
Договором передбачено незастосування митних зборів щодо експорту та імпорту товарів, що походять з митних територій сторін, які уклали угоду, зведені до мінімуму винятки з номенклатури товарів, до яких застосовуються імпортні мита.
Крім того, поряд з положеннями про скасування імпортних мит угодою передбачаються зобов'язання сторін, що гарантують недискримінаційне застосування правил нетарифного регулювання, надання національного режиму, а також відповідні світовій практиці правила субсидування. Крім цього, договором передбачаються правила вирішення спорів, що служить інструментом для примусу сторін до виконання взятих на себе зобов'язань.
З моменту ратифікації договір замінить ряд нині діючих угод між державами - учасниками СНД.
Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради України Володимир Литвин говорив про необхідність одночасної ратифікації договору про ЗВТ в парламентах України та Росії. У свою чергу, глава фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов заявив, що Верховна Рада України ще не готова ратифікувати разом з Держдумою РФ угоду про ЗВТ з країнами СНД.