ua en ru

Путін дозволив Казахстану отримати доступ до послуг зі збагачення урану в Росії

Президент РФ Володимир Путін дозволив російсько-казахстанському спільного підприємства (СП) ЗАТ "Центр збагачення урану" купити 10,446 млрд звичайних акцій у ВАТ "Уральський електрохімічний комбінат" (УЕХК), що становить 25% + 1 акція підприємства. Відповідне розпорядження Путін підписав 29 червня 2013 р.

Акції відчужуються у ВАТ "Об'єднана компанія "Розділово-сублиматный комплекс". Таким чином, в рамках російсько-казахстанського СП Казахстан отримує доступ до послуг зі збагачення урану в обсязі до 5 млн. ЕРР (одиниць поділу праці) на рік.

Нагадаємо, що в квітні 2013 р. урядова комісія з контролю за здійсненням іноземних інвестицій в РФ схвалила придбання Казахстаном 25% у ВАТ "Уральський електрохімічний комбінат".

В кінці 2012 р. паливна компанія, що входить в держкорпорацію " ТВЕЛ", і "Казатомпром" підписали акціонерну і опціонна угоди за спільним проектом збагачення урану та створення Центру по збагаченню урану (проект ЦОУ) по альтернативному варіанту, що передбачає участь спільного підприємства ЗАТ "ЦОУ" в статутному капіталі чинного російського розділового підприємства - ВАТ "Уральський електрохімічний комбінат" (УЕХК). Планувалося, що наступним етапом стане придбання ЗАТ "ЦОУ" пакета акцій (25%+1 акція) УЕХК.
Сторони планували почати поставки продукції в рамках реалізації альтернативного варіанту проекту ЦОУ у II півріччі 2013 р.

Держкорпорація "Росатом" має 40% світових збагачувальних потужностей.

ВАТ "УЕХК" (Новоуральськ, підприємство держкорпорації "Росатом") - найбільше у світі підприємство по збагаченню урану, перше в країні підприємство з розділення ізотопів урану і отримання високозбагаченого урану для ядерних зарядів.

НАК "Казатомпром" - національний оператор Казахстану з експорту урану і його сполук, рідкісних металів, ядерного палива для атомних електричних станцій, спеціального обладнання, технологій і матеріалів подвійного призначення. Основними напрямками діяльності компанії є: геологорозвідка, видобуток урану; виробництво продукції ядерного паливного циклу; виробництво конструкційних матеріалів; енергетика; наука.

Нагадаємо, раніше "Енергоатом" і ТВЕЛ підписали меморандум про спільні дії для досягнення нульового відмови ядерного палива.