Війна між Росією і Україною триває і на дипломатичному фронті. Володимир Зеленський обговорив з головою Єврокомісії вступ України до ЄС. Також сьогодні відбулося кілька телефонних розмов Путіна з главами держав.
Детальніше про європейське майбутнє України, можливість зустрічі Зеленського і Путіна та обговорення мирної угоди між Україною і РФ – читайте у матеріалі РБК-Україна.
Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив про те, що зустріч Зеленського і Путіна може відбутися за умови підписання мирного договору. Також він зазначив, що необхідність такої зустрічі буде залежати від модальності цього договору. За словами Пєскова, таку зустріч ще треба буде погоджувати.
У ході телефонної розмови з президентом Туреччини Ердоганом Путін озвучив свої вимоги для припинення війни Росії проти України. Вони діляться на дві категорії:
Також сьогодні відбулася телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца і Путіна. Шольц закликав президента РФ припинити вогонь, а Путін звинуватив Україну в нібито "затягуванні переговорного процесу".
Глава МЗС України Дмитро Кулеба розповів про те, що є два можливих фінали війни Росії проти України. Перший - ми дійдемо до кінця і переможемо РФ. Другий – ми укладемо мирну угоду на вигідних для України умовах.
"Тому з точки зору України, не з точки зору Росії, ми повинні чітко і тверезо розуміти, що або ми повинні налаштуватися на війну до кінця, в результаті якої ми тотально безумовно і беззастережно перемагаємо Росію, або має бути угода, яка має бути на вигідних для України умовах. Я думаю, що другий варіант все ж є реалістичним", - додав глава МЗС.
Кулеба розповів про те, що Україна шукає свою модель безпеки і назвав її головні принципи.
"Перший принцип непорушності територіальної цілісності України. Юридично це абсолютно не є предметом для переговорів. І другий принцип - це жорсткі гарантії безпеки", - заявив він.
Крім того, глава МЗС озвучив три аргументи, які роблять позицію України сильнішою в ході переговорів. Перша і ключова пропозиція – це гарантії безпеки. За словами Кулеби, це те, навколо чого все крутиться.
"Перший принцип непорушності територіальної цілісності України. Юридично це абсолютно не є предметом для переговорів. І другий принцип - це жорсткі гарантії безпеки", - заявив він.
Друге – Росія частково була права у тому, що за нас ніхто не буде воювати. Але вона помилилася у тому, що нам ніхто не допомагатиме.
"Нам допомагають дуже серйозно зі зброєю, з фінансами і політично", - заявив Кулеба.
Третє – запеклий опір України.
Зеленський провів переговори з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн. За підсумками розмови, вона заявила, що Євросоюз продовжить підтримувати Україну, європейський шлях якої вже розпочався.
"Я запевнила президента України Володимира Зеленського в безперервній підтримці ЄС. Європейський шлях України розпочався. Такі часи вимагають далекоглядності, стійкості і витривалості, щоб робити один важкий крок за іншим. Єврокомісія буде рухатися вперед цим шляхом", - зазначила вона.
Український президент, у свою чергу, повідомив, що протягом декількох місяців Європейська комісія підготує висновок про вступ України до ЄС.
"Висновок Єврокомісії щодо заявки України на членство в ЄС буде підготовлений протягом декількох місяців. Уряду і ЄК дано доручення. Спільно рухаємося до нашої стратегічної мети", - зазначив Зеленський.
Американське видання The New York Times пише про те, що останнім часом змінюється риторика китайських ЗМІ, в тому числі головного новинного видання Китаю. У висвітленні війни Росії проти України воно від вихваляння російської військової могутності переходить у бік мирних переговорів і дає інформацію про жертви серед мирного українського населення.
А CNN повідомляє, що Китай почав дистанціюватися від економіки Росії. Серед рішень, що сприяють цьому:
У той же час, Китай продовжить торговельно-економічні відносини і з Росією, і з Україною.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.