Протистояння Заходу з Росією не зникне, поки Кремль не змінить поведінку, - посол США
США не переривають співпрацю з Росією
Протистояння Заходу із Росією не зникне, навіть якщо Кремль обмежиться лише "дзеркальними" пропорціями дій у взаємному висланні дипломатів та в інших дипломатичних санкціях. Кремль має змінити поведінку, сказав посол Сполучених Штатів Америки (США) у Росії Джон Гантсман в інтерв’ю "Голосу Америки".
Посол підкреслив, що вважає одним зі своїх головних завдань - підтримувати можливості співпраці між країнами, але проблеми у відносинах з Росією, заявив він, спричинені не лише отруєнням у Британії Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
Інтерв’ю відбувалося у день, коли Москва готувала оголошення про висилання 60 американських дипломатів та закриття консульства США у Санкт-Петербурзі.
"Очевидно успішним результатом було б, якби Росія відійшла від своєї злісної діяльності і стала відповідальним партнером", - сказав Джон Гантсман.
Зокрема, він нагадав приклад Сирії, поскаржившись, що Росія п’ять разів голосувала у Раді Безпеки ООН "проти розслідування зловживань Сирії хімічною зброєю".
Посол заявив, що президент Дональд Трамп завжди виявляв послідовність у прагненні діалогу з Росією для практичних результатів.
"Він хоче знати, куди ми рухаємося, що зроблено, які досягнення, наприклад, стосовно України і в інших подібних питання"”, - сказав Ганстман.
В умовах дипломатичного протистояння, яке більшість ветеранів порівнюють з найгіршими часам "холодної війни", Ганстман сказав, що США повинні співпрацювати з Росією.
Щодо питання ЗМІ, про те, чому США вірять висновкам Британії щодо відповідальності Росії за спроби вбивства екс-шпигуна Сергія Скрипаля, посол США назвав це прикладом зрілого суспільства.
"Ми - зрілі демократії. У нас є міцні громадянські суспільства. Ми відкриті, прозорі країни - Сполучені Штати і Сполучене Королівство. Отже неможливо проводити розслідування без багатьох пильних очей, які увесь час відстежують справу. Ми працюємо в таких умовах. Відповідальність Сполученого Королівства полягає у тому, щоб розслідувати справу і подати результати. Звичайно, відбувається тісний обмін інформацією. Саме так працюють такі речі у випадку служб безпеки", - наголосив Гантсман.
Нагадаємо, у Білому домі 30 березня 2018 року заявили, що видворення дипломатів США з Росії є свідченням ще більшого погіршення двосторонніх відносин.
Раніше повідомлялося, що Росія видворить 60 американських дипломатів і закриє генконсульство США в Петербурзі.
Відзначимо, через отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля у Великобританії низка країн, зокрема члени Євросоюзу, а також Сполучені Штати Америки, Канада й Австралія ухвалили рішення вислати російських дипломатів. На сьогодні список налічує вже 28 країн.