Проти бійців "Беркута" за підсумками заворушень у Києві порушено три справи. Про це на засіданні комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин заявив заступник генерального прокурора Юрій Ударцов, передає кореспондент РБК-Україна.
Проти бійців "Беркута" за підсумками заворушень у Києві відкрито три кримінальні провадження. Про це на засіданні комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин заявив заступник генерального прокурора Юрій Ударцов, передає кореспондент РБК-Україна.
"Є три кримінальні справи стосовно співробітників ("Беркута"). Прізвища ми називати не можемо, є таємниця слідства. Одну справу веде Головне слідче управління в місті Києві... Допитуються співробітники "Беркута", - заявив Ударцов.
Також заступник генпрокурора додав, що ГПУ гарантує об'єктивне розслідування.
"Ми об'єктивно розслідуємо звернення як громадян, так і представників міліції. Для нас всі однакові", - сказав він.
У прокуратурі також повідомили, що отримали аудіозапис перемовин по раціям бійців "Беркут" в ніч на 30 листопада і мають намір її вивчити.
Водночас омбудсмен Валерія Лутковська заявила, що всі постраждалі на вул. Банковій і біля пам'ятника Леніну написали заяви про побої "Беркутом".
"За моєю інформацією, на даний момент є два кримінальних провадження: одне - щодо побиття журналіста, а друге - за фактом побиття людей 30 листопада", - зазначила Лутковська.
За її словами, інститут омбудсмена вимагатиме від ГПУ порушення кримінальних справ за перевищення повноважень співробітниками "Беркута" на підставі заяв про тілесні ушкодження потерпілих.
"Затримано загалом 10 осіб. Дев'ять затримані за фактом подій на Банковій, одна людина - за фактом подій біля пам'ятника Леніну... Кожен з них написав заяви про тілесні ушкодження, які отримали в результаті нанесення їх "Беркутом". Тому Генеральна прокуратура має відреагувати на дані заяви, встановити ступінь тяжкості цих тілесних ушкоджень, на підставі чого вже приймати рішення про початок кримінального провадження стосовно співробітників "Беркута". Я буду контролювати цей процес", - запевнила Лутковська.
Як повідомлялося, на даний час ведеться пошук 13 осіб, зниклих після розгону Євромайдану в ніч на 30 листопада.
Раніше сьогодні судовий виконавець зачитав активістам рішення суду про незаконність блокування Кабміну і КМДА.
Нагадаємо, акції протесту проти згортання євроінтеграції в Україні (так званий Євромайдан) розпочалися із 21 листопада, коли Кабмін затвердив розпорядження про призупинення підписання Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною. Акція протесту 23 листопада на Європейській площі в Києві зібрала близько 100 тис. людей. Нову хвилю протестів спровокував розгін демонстрантів у ніч на 30 листопада з Майдану Незалежності. 1 грудня на вулиці Києва вийшли до 500 тис. людей. Активісти захопили будівлю КМДА і Будинок профспілок, де влаштували "штаби революції" Євромайдану.