Встановлений НКРЕКП тариф на розподіл природного газу не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг
У минулому 2017 році виручка компанії "Житомиргаз", яка формуються, в основному, за рахунок тарифу на розподіл природного газу, становила 408,8 млн гривень. Через те, що встановлений НКРЕКП тариф не покриває економічно обґрунтованих витрат "Житомиргазу", видатки компанії перевищили виручку. Це призвело до отримання збитку в розмірі 118,7 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Встановлений НКРЕКП тариф на розподіл природного газу не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг. Через це діяльність компанії ПАТ "Житомиргаз" є збитковою вже п’ятий рік поспіль.
Наприклад, розрахунком діючого тарифу передбачено, що "Житомиргаз" закупатиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 5 912,5 гривень за тис. куб. м. Але середня вартість природного газу в минулому році становила 8 078,2 гривень за тис. куб. м.
В діючому тарифі компанії "Житомиргаз" на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 164,9 млн гривень А вартість закупівлі цього газу на ринку становить 225,4 млн гривень З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 46% від всієї тарифної виручки, занижена ціна газу у розрахунку діючого тарифу стала головною причиною отримання збитків.
За 2017 рік зросли й інші статті витрат, пов’язані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість паливно – мастильних матеріалів, необхідних для роботи експлуатаційних служб "Житомиргаз" у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла більше ніж на 20%.
Минулого року заробітна плата співробітників "Житомиргаз" була нижчою за середній рівень оплати праці по промисловості у регіоні. І в десятки разів нижча за середню зарплату співробітника НАК "Нафтогаз України".
ПАТ "Житомиргаз" неодноразово зверталось до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії. В 2017 році ПАТ "Житомиргаз" двічі проходило процедуру подання тарифів, однак вони не були затверджені.
В березні поточного року "Житомиргаз" з додержанням всіх процедур вчергове подав до НКРЕКП обґрунтування нового тарифу. На даний час документи знаходяться на розгляді в НКРЕКП.