Прокуратурою порушено справу за фактом незаконної реалізації 2,5 га санаторію, рішення про що підписав Хара
Прокуратурою порушено кримінальну справу за фактом незаконної реалізації 2,5 гектарів, що належали санаторію "Святі гори". Відповідне рішення Донецької облпрофради від 26 квітня 2004 р. було підписано нинішнім головою Федерації профспілок України Василем Харою. Про це під час брифінгу заявив заступник генерального прокурора України Віктор Занфіров, повідомляє прес-служба ГПУ.
Так, Занфіров зазначив, що відповідно до цього рішення санаторію "Святі гори" дозволено реалізацію танцювального майданчику, який в подальшому разом з приміщенням для відпочинку та бібліотекою санаторію у 2007 р. реалізовано Калюк Еліні - доньці Хари. У зв'язку з цим, за особистим клопотанням Хари, у квітні 2008 р. санаторій відмовився від цієї землі рекреаційного призначення загальною площею 2,5 гектарів. Незважаючи на відсутність позитивного висновку державної експертизи землевпорядної документації, у грудні 2010 р. Калюк отримала вищезгадану земельну ділянку в оренду на 25 років.
За відсутності відповідних дозвільних документів розпочато будівництво та допущено знищення понад чотирьохсот дерев (збитки близько 160 тис. грн), які передавалися їй на збереження за договором, зазначив заступник генпрокурора.
Прокуратурою області за даним фактом порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 197 Кримінального кодексу України (порушення обов'язків щодо охорони майна) та заявлено позови про визнання недійсним договору купівлі-продажу майна та про розірвання договору оренди.
Водночас, зазначив Занфіров, за рішенням Слав'янського міськрайсуду Донецької області Калюк не зважаючи на відсутність відповідного рішення облпрофради, у серпні 2009 р. стала також власником, тобто додатково придбала ще 10 об'єктів нерухомості серед яких сторожка, каси, пожежна водойма та ін., за які не сплачено жодної копійки.
Крім цього, у липні 2010 р., вже коли Хара перебував на посаді голови Федерації профспілок, Калюк за 120 тис. грн, що еквівалентно 15 тис. дол., придбала у товариства "Донецьктурист" сім будівель та споруд пансіонату "Слов'яногірський", який межує із санаторієм "Святі гори". Враховуючи, що вказане майно відчужено незаконно, прокуратурою Донецької області заявлено позов та за даним фактом проводиться перевірка в порядку ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України, зазначив чиновник.
Крім того, заступник генерального прокурора спростував інформацію про те, що за фактом відчуження готелю "Нова Каховка" кримінальна справа не порушувалася. За його словами, є вирок Новокаховського міського суду, яким у серпні цього року керівника Новокаховської філії Каховського бюро технічної інвентаризації визнано винним і засуджено за ст. 367 Кримінального кодексу України до двох років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік. Вказана особа незаконно видала товариству "Херсонтурист" свідоцтво про право власності на державне майно - готель "Нова Каховка" вартістю 1 млн грн. За рішенням суду вказане майно витребувано до державної власності.