Корпорація S. Group ухилилася від сплати 145 млн гривень податків, а також намагалася шахрайським шляхом заволодіти коштами компанії АТБ-маркет на 110 млн гривень. Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Дніпропетровської області з посиланням на слова заступника прокурора області Андрій Бачище.
Зокрема, він зазначив, що посадові особи ТОВ "Продекспорт 2009" (входить в корпорацію S. Group) відображали у податковій звітності операції з придбання товарів у фіктивних підприємств, реально операції не здійснювалися, таким чином занижувалася сума отриманого прибутку та податку на додану вартість.
"Наприклад, підприємство внесло в податкову звітність відомості про нібито купівлю насіння соняшнику у товариства з обмеженою відповідальністю, зареєстрованого на підставну особу (пенсіонера), яке, насправді, сільськогосподарську продукцію ніколи не виробляло. Тому, відповідно, і продавати її не могло", - повідомив заступник прокурора області.
Розслідування кримінального провадження, розпочатого за даним фактом, здійснюється за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах). У ході розслідування прокуратура виявила акт податкової перевірки, яким встановлено порушення податкового законодавства корпорацією на суму 145 млн гривень. Цей акт був прихований від реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань посадовими особами фіскальної служби.
Заступник прокурора Дніпропетровської області також поінформував про те, що посадові особи корпорації S. Group є фігурантами іншого кримінального провадження, розпочатого за фактом шахрайства (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу).
За його словами, на підставі підроблених документів, корпорацією був пред'явлений позов до компанії АТБ-маркет (з якою S. Group мали реальні довгострокові господарський взаємини) про стягнення заборгованості в 110 млн гривень, якої насправді не існувало.
"Оскільки в Дніпропетровську виграти суд з таким позовом було важко, до схеми залучили підприємство, зареєстроване в Києві і подали позов у господарський суд цього ж міста, який суд задовольнив", - повідомив Бачище.
Як з'ясувало слідство, позов був не підписаний директором компанії, а іншою особою, що підтверджується висновком почеркознавчої експертизи. Відразу після проведення цієї "операції" борг за позовом був переуступлений іншому підприємству, яке також має відношення до S. Group, а директором підприємства призначений житель тимчасово окупованій території України ("ДНР").
"Новопризначений директор "втратив" всю без винятку документацію, що відображає господарську діяльність за декілька років, що складається з звітів, договорів і т. п., і зник на території непідконтрольної владі", - зазначив заступник прокурора Дніпропетровської області.
Бачище констатував той факт, що розслідування прокуратурою зазначених злочинів привернуло увагу народного депутата України від Радикальної партії Олега Ляшка Сергія Рибалка, який, на думку прокуратури, безпосередньо пов'язаний з діяльністю корпорації S. Group.
"У будь-якому випадку, незважаючи на тиск, слідство буде завершено, а справи передані в суд з відповідними доказами", - зазначив Андрій Бачище.