Прокуратура не виявила порушень в діяльності ГК "Газ Україна"
Прокуратура Харківської області в результаті комплексної перевірки не виявила жодних порушень в діяльності ТОВ "Газ Україна-2009" і пов'язаних з ним підприємств. Про це говориться у відповіді прокуратури на запит народного депутата України від фракції ВО "Свобода" Юрія Сиротюка, текст якого має в своєму розпорядженні РБК-Україна.
Згідно документу, для перевірки фактів, вказаних в запиті, були притягнені Міністерства фінансів, енергетики і вугільної промисловості, інфраструктури України, а також Державні податкова і митна служби, Антимонопольний комітет України, Державна фінансова інспекція. Крім того, до перевірки притягувалися Міністерство внутрішніх справ і Служба безпеки України.
Зокрема, Державною митною службою України перевірені зведення відносно можливих порушень митного законодавства, допущених ТОВ "ГазУкраїна-2009", ТОВ "ГазУкраїна-2020", ТОВ "Армада-плюс", ТОВ "Зовніштрансгаз" і ДП "Петрол" під час імпорту і експорту бензинів в 2012 році, говориться у відповіді.
Перевіркою встановлено, що протягом 2012 року в митному режимі "імпорт" всіма суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності оформлено 6,968 млн тонн нафтопродуктів, у тому числі дизельного палива - 4,878 млн тонн, бензинів моторних - 2,090 млн тонн. З вказаного обсягу нафтопродуктів 5,512 млн тонн були переміщені на митну територію України залізничним транспортом (дизельне паливо - 3,623 млн тонн, бензини моторні - 1,889 млн тонн). Морським транспортом ввезено 193,73 тис. тонн бензинів, повідомляє прокуратура.
Встановлені Державною митною службою України зведення про імпортовані до України протягом 2012 року бензини моторні фактично збігаються з даними "Укрзалізници" з врахуванням перехідних обсягів, робить висновок ГПУ.
"Загальна сума митних платежів, сплачених до Державного бюджету при митному оформленні вказаних товарів складає 19,284 млрд грн (10,604 млрд грн. сплачено за результатами митного оформлення дизельного палива, 8,680 млрд грн - бензинів моторних)", - говориться у відповіді.
При цьому прокуратура підкреслює, що фактів реалізації вказаними підприємствами бензину, який нібито вивозився за межі України в режимі "транзит", митною службою в ході перевірок не встановлено. Також не виявлено випадків оформлення вказаними в запиті суб'єктами господарювання експортних операцій за відсутності фактичного вивозу бензинів за межі митної території України, підкреслює прокуратура.
Увідповіді уточнюється, що за інформацією Державної податкової служби України, порушень законодавства при відшкодуванні податку на додану вартість унаслідок таких операцій не встановлено. За 2012 р. ТОВ "ГазУкраїна-2009", ТОВ "ГазУкраїна-2020", ТОВ "Армада-плюс", ТОВ "Зовнітрансгаз" і ДП "Петрол" бюджетного відшкодування не отримували. Державне підприємство підприємство "Феодосійське підприємство по забезпеченню нафтопродуктами" за 2010-2013 роки відношення з даними суб'єктами господарювання не мало.
За даними Антимонопольного комітету України, інформація про монополізацію ринку бензинів, дизельного палива і зрідженого газу компанією "ГазУкраїна-2009" відсутня. У провадженні комітету і його територіальних підрозділів справи про порушення антимонопольного законодавства з боку вказаних підприємств не знаходилися, повідомляє прокуратура.
У теж час, у відповіді підкреслюється, що за результатами проведеної перевірки Міністерством енергетики і вугільної промисловості України з питань використання зрідженого газу суспільствами "ГазУкраїна-2009", "Запорожгаз-2000", "Черкасси-газпостач", "Харків-СПБТ", "Модус-вівенді", "Луганськпропангаз", "Луганськпостачгаз", "Кримбутангаз", "Укрхарківгазпостачання-2009" і "Луганськпостачгаз" порушення не встановлені.
За інформацією міністерства, жодне з названих підприємств протягом минулого року не брало участь в спеціальних аукціонах з продажу зрідженого газу для побутових потреб населення. За інформацією органів, уповноважених вести боротьбу з корупцією, фактів незаконного сприяння діяльності товаривства "ГазУкраїна-2009" з боку окремих народних депутатів України, а також інших державних службовців не встановлено, повідомляє прокуратура.
Тим часом в документі наголошується, що в ході перевірок органами прокуратури встановлені окремі факти затримки митного оформлення товарів даної категорії, у зв'язку з чим прокуратурами Харківської області і Автономної республіки Криму керівництву територіальних підрозділів Державної митної служби України внесені подання про усунення порушень закону, умов і причин, що цьому сприяють.
В даний час вказані документи реагування знаходяться на розгляді, підкреслює прокуратура.
Як повідомлялося, 10 січня 2013 р. народний депутат України Юрій Сиротюк (фракція ВО "Свобода") озвучив запит, в якому просив Генпрокуратуру перевірити озвучені в ЗМІ відомості нібито наявних порушеннях в діяльності ТОВ "ГазУкраїна 2009" у зв'язку з імпортом і реалізацією нафтопродуктів.
"Газ Україна" - український енергетичний холдинг, що динамічно розвивається, спеціалізується на торгівлі зрідженим і природним газами, широким спектром нафтопродуктів і товарів для нафтогазової галузі. Центром корпоративного управління холдингу в даний час є ТОВ "Газ Україна 2009". Компанія реалізує енергоресурси великим і дрібним оптом у всіх регіонах України. У числі партнерів холдингу - НАК "Нафтогаз України", "Укрнафта", ТНК-ВР, "Лукойл", "Укртатнафта" і інші великі учасники ринку.
Група займає провідні позиції на українському ринку великооптової торгівлі зрідженим газом. Для формування стійких каналів збуту група з початку 2011 р. приступила до створення власної збутової мережі АЗС на території України і на ринках Центральної Європи.
Зараз ГК "Газ Україна" контролює близько 150 АЗС, що працюють під різними брендами у всіх регіонах країни. Зокрема, партнерами групи на роздрібному ринку є компанії "Експогаз", "Автотранс", "Фоб", "Каргаз", "Бест Ойл", "Афган" і нихка інших мереж.
Недавно компанія повідомила про реструктуризацію бізнесу і перейменування в ТОВ "Східно-європейська паливно-енергетична компанія", СЄПЕК.