Прокуратура Київської області повідомила про підозру двом службовим особам органів внутрішніх справ, з вини яких колишньому ректору Національного університету Державної податкової служби Петру Мельнику вдалося втекти з України.
Прокуратура Київської області повідомила про підозру двом службовим особам органів внутрішніх справ, з вини яких колишньому ректору Національного університету Державної податкової служби Петру Мельнику вдалося втекти з України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.
Зокрема, досудовим слідством установлено що підозрювані неналежним чином здійснювали контроль за поведінкою Мельника, якому судом обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Також підозрювані не відреагували на тривожні сигнали електронного засобу контролю - браслету, який застосували до Мельника в зв'язку з обранням цього запобіжного заходу.
В результаті підозрюваний у скоєні тяжкого злочину екс-ректор позбувся електронного браслету та самовільно покинув місце проживання.
Вони звинувачують ся у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, тобто у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Підозрюваним міліціонерам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.
Розслідування у справі триває. Найближчим часом обвинувальний акт буде направлений до суду для розгляду по суті.
Нагадаємо, як стверджують джерела, Мельник знаходиться в країні, з якою Україна не має договору про екстрадицію.
Нагадаємо, що колишній ректор Національного університету Державної податкової служби Петро Мельник був затриманий 27 липня за отримання хабара і в якості запобіжного заходу поміщений під домашній арешт. Однак у ніч на 9 серпня він зняв електронний браслет, що відстежує його переміщення, і зник.
Кілька днів тому міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив про те, що місце перебування Мельника встановлено, проте пізніше в центральному апараті міністерства та головному слідчому управлінні виданню "Комерсант-Україна" повідомили, що Мельник знаходиться в одній з європейських держав, з якими Україна не має договору про екстрадицію.
Однак, як повідомив старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець, відсутність договору не робить процес екстрадиції неможливим, хоча і може істотно його сповільнити. "У такому випадку доведеться розраховувати на дипломатичні канали і совість країни, в якій його (Мельника) виявлять. Ініціативу щодо затримання може взяти на себе Інтерпол, але йому також доведеться врегулювати виниклі питання з країною, в якій відбулося затримання" , - пояснив Кравець.