Виробники хліба та МінАП підписали меморандум щодо стабілізації цін на соціальні сорти хліба
Виробники хліба та Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з представниками регіональних органів влади підписали меморандум щодо стабілізації цін на соціальні сорти хліба, передає кореспондент РБК-Україна.
Згідно тексту, Мінагрополітики зобов'язалось забезпечити формування державного інтервенційного фонду, переробку зерна та реалізацію борошна хлібопекарським підприємствам для виробництва хліба, залучати виробників хліба та заклади мережевої торгівлі до підготовки законодавчих актив, що регулюватимуть ринок хліба.
Обласні адміністрації зобов'язались проводити моніторинг пільг і торгівельних надбавок, сприяти закупівлі борошна та спрямуванню зерна регіональних ресурсів до хлібопекарських підприємств.
Виробники хліба зобов'язались не допускати скорочення обсягів виробництва та підвищення цін на хліб, що користується найбільшим споживчим попитом.
"Найголовніший принцип, який закладений в цьому меморандумі - збереження цінової стабільності на хліб, - зазначив прем'єр-міністр України Микола Азаров. - Ми не можемо і не будемо контролювати здобу, але так звані соціальні сорти хліба ми регулювали, і будемо регулювати. Важливим елементом політики стабільності ціноутворення на хліб є політика закупок хліба, створення запасів державного зерна, муки, і ми гарантуємо нашим пекарям у випадку необхідності постачання муки по гарантованих цінах, які будуть відповідати ціноутворенню на соціальні сорти хліба".У свою чергу, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк, повідомив, що меморандум - це нотифікація взаєморозуміння між учасниками ринку і владою. «Ми показали, що у нас є все для того, щоб забезпечити сортами хліба широкого вжитку всі верстви населення. Для цього в державі є все - зерно, борошно, хлібопекарські підприємства, узгоджена торгівля», - зазначив Бісюк.
За його словами, підписавши цей документ, Мінагрополітики ще раз показало, що забезпечить формування державного інтервенційного фонду. «Аграрний фонд продовжує стабільно поставляти борошно на 214 хлібопекарських підприємств. Цього року вже перероблено 245 тис. тонн зерна і виготовлено 171,5 тис. тонн борошна. І сьогодні є достатньо зерна в інтервенційний фонд для подальшої переробки на борошн », - повідомив Бісюк.