Як проходить день тиші перед виборами в Раду: головне
За добу до виборів припиняється будь-яка агітація
У ніч на суботу 20 липня в Україні почався день тиші перед виборами в Раду 2019, коли заборонені всі агітаційні заходи. Як проходить день до голосування, які порушення виборчого процесу фіксуються в регіонах - в матеріалі РБК-Україна.
17:35 За даними Нацполіції, станом на 15:00 правоохоронці отримали 278 повідомлень щодо порушень виборчого законодавства. Найбільше повідомлень поліція отримала в Одеській, Донецькій та Запорізькій областях. За фактами порушень відкрито 9 кримінальних справ.
12:45 Комітет виборців України фіксує масові порушення у день тиші. Зокрема, спостерігачі КВУ зафіксували незаконну агітацію в Закарпатській, Запорізькій, Херсонській, Кіровоградській, Донецькій, Одеській, Черкаській, Миколаївській, Чернігівській областях та в мережі Інтернет.
12:30 В "Опорі" нагадали, що в день тиші, 20 липня, політичні сили і кандидати повинні були зняти всю виборчу рекламу. В організації наголосили, що символіка та будь-яка передвиборча агітація сьогодні вже вважається незаконною.
12:03 У поліції Києва повідомили, що за час передвиборної кампанії в столиці зафіксували 642 порушення виборчого законодавства. На даний момент за фактом порушень в Києві відкрито 38 кримінальних справ.
10:30 Як повідомляли раніше в МВС, правоохоронці відкрили 250 кримінальних справ щодо порушень виборчої кампанії станом на 17 липня. Крім того, поліція зареєструвала 4843 порушень в ході виборчої кампанії і склали 930 адмінпротоколів.
За словами глави МВС Арсена Авакова, правоохоронці співпрацюють з адміністраціями Facebook, Twitter і Google для того, щоб виявляти факти неоплаченої з виборчого фонду реклами.
День тиші 20 липня: агітація заборонена
Будь-яка політична реклама і агітація напередодні парламентських виборів є незаконною. День тиші оголошується з 00:00 години останньої суботи перед виборами.
Опівночі 20 липня 2019 починають діяти обмеження на проведення передвиборної агітації кандидатів. Заборонені мітинги, публічні зустрічі з виборцями, дебати, круглі столи, прес-конференції, політична реклама на ТБ і в мережі, поширення друкованих матеріалів, встановлення носіїв зовнішньої реклами з закликом голосування і агітаційних наметів в громадських місцях.
Незаконними також є розважальні заходи, концерти, спортивні змагання за підтримки кандидатів.
Крім цього, в день тиші забороняється оприлюднення результатів передвиборчих рейтингів і соціологічних досліджень електоральних симпатій виборців.
За порушення дня тиші законодавством України передбачається адміністративна відповідальність.
Кандидати на парламентських виборах 2019
Вибори до Верховної ради України проходять за пропорційно-мажоритарною системою. Половина складу парламенту обирається за партійними списками в загальнодержавному багатомандатному окрузі. Другу половину народних депутатів обирають в одномандатних округах.
Для участі на виборах в Раду 2019 Центральна виборча комісія зареєструвала 22 політичні партії, за списками яких балотуються 2747 кандидатів:
- "Опозиційний блок ".
- "Сила і Честь".
- Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".
- "Патріот".
- "Сила людей".
- "Опозиційна платформа - За життя".
- "Партія зелених України".
- "Всеукраїнське об'єднання" Факел ".
- Об'єднання "Самопоміч".
- "Європейська солідарність".
- "Українська стратегія Гройсмана".
- "Громадянська позиція".
- "Соціальна справедливість".
- "Слуга народу".
- "Сила права".
- "Радикальна партія Ляшка".
- "Партія Шарія".
- "Голос".
- Політична партія "Незалежність".
- "Аграрна партія України".
- Всеукраїнське об'єднання "Свобода".
- "Рух нових сил Михайла Саакашвілі".
В одномандатних виборчих округах візьмуть участь у виборах 3083 кандидати. 1405 з них балотуються від політичних партій, а 1678 осіб йдуть на вибори як самовисуванці.