Програми Мінохорони здоров'я щодо зниження рівня епідемічних процесів не дали результатів, - Рахункова палата
Рахункова палата провела аудит ефективності використання коштів державного бюджету на виконання заходів Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб. За висновками аудиту, виконання Міністерством охорони здоров'я трьох державних цільових програм, спрямованих на зниження рівня епідемічних процесів, захворюваності, смертності та інвалідності від інфекційних хвороб, не дало очікуваних результатів.
Незважаючи на те що витрати держави на закупівлю вакцин за останні 10 років зросли майже в чотири рази, обсяги охоплення населення профілактичними щепленнями в 2010 р. досягли найнижчого рівня, забезпеченість регіонів вакцинами становила лише 60%. від річної потреби.
Державною цільовою програмою, яка практично реалізується МОЗ з 2010 року, заплановано охопити профілактичними щепленнями цільові групи населення на рівні 95% по всім керованими інфекціями, забезпечує створення популяційного імунітету, зниження рівня захворюваності, смертності та інвалідності від інфекційних хвороб. Однак виділені МОЗ кошти для закупівлі в 2011-2012 рр.. вакцин не відповідають розрахованому регіонами потребам і забезпечують охоплення дітей до року обов'язковими щепленнями на рівні від 46-67%. І тільки рівень щеплень проти туберкульозу становить близько 90%, - зазначають у Рахунковій палаті.
В результаті за період з 2010 р. по жовтень 2012 р. не відбулося зниження рівня захворюваності на інфекції, боротьба з якими проводиться засобами імунопрофілактики. Серед причин - відсутність відповідного фінансування, а також ефективних управлінських рішень МОЗ з належного виконання заходів, які не вимагали додаткових коштів. Зокрема, через нескоординованість дій, непроведення моніторингу цін і зміни строків поставок імунобіологічні препарати несвоєчасно надійшли в 2011 р. в установи охорони здоров'я. Лише на початку 2011 р. створена сертифікована лабораторія з контролю якості цих препаратів, введений обов'язковий лабораторний контроль кожної серії вакцин. З жовтня 2011 р. в обов'язковому порядку досліджується зв'язок між щепленнями і госпіталізацією.
Читайте також: Держмитслужба в 2009 - І півріччі 2012 рр.. неефективно розпорядилася коштами на модернізацію митниці, - Рахункова палата