ua en ru

Програма активізації розвитку економіки цілком реалістична, - експерти

Основні переваги проекту Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр. - покрокова деталізація і фінансова реалістичність. До такого висновку дійшли експерти в ході круглого столу «Чи є «соціалка» в Державній програмі активізації розвитку економіки.

Презентуючи програму, директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейников підкреслив, що дана програма - чи не єдина в історії України, в якій дуже жорстко витримано вимогу до реалістичності фінансових ресурсів. «Програма спирається на зважену оцінку того ресурсу, який держава зможе виділити з держбюджету і того ресурсу, який держава зможе залучити з приватного сектору під держгарантії», - зазначив Олейников.

Перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло згоден, що 23 млрд грн, передбачених на фінансування програми з держбюджету, цілком реальні. «І якщо темпи зростання економіки, закладені в бюджет на 2013 р., збережуться, то проблем з фінансуванням програми бути не повинно», - сказав Жалило.

Ще одна перевага програми, на думку експертів, - покрокова деталізація. При цьому, розробники програми не виділяли пріоритетних галузей економіки.

«Це не завдання чиновника - вирішувати, які галузі економіки потрібні державі, а які ні. Це визначить сам бізнес. Ми лише розділили галузі на ті, які можуть дати дуже швидкий ефект (наприклад, АПК), ті, які потребують модернізації (наприклад, металургія), і ті, які сьогодні не дуже цікаві бізнесу, але мають великий вплив на економіку (наприклад, ЖКГ та об'єкти інфраструктури). Підходи до їх розвитку, природно, відрізняються», - пояснив Євген Олейников.

На думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, акценти в програмі розставлені вірно. «І щодо житлового будівництва, і щодо АПК все правильно прописано. Починати розвиток економіки потрібно саме з цих галузей. Пора б уже зрозуміти, що конкурувати з Китаєм, наприклад, в металургії, безглуздо. Але в цьому році у нас був колосальний ривок з експорту сільськогосподарської продукції. І є колосальні перспективи по розвитку харчової промисловості», - зазначив експерт.

Нагадаємо, 27 лютого на засіданні Кабміну був представлений проект Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр. Після вона була доопрацьована відповідно до зауважень Президента і, за словами представників Мінекономрозвитку, може бути прийнята на наступному тижні.

Відповідно до нинішньої редакції документа, на реалізацію програми в 2013 р. заплановано виділити з державного бюджету 23 млрд грн. Ще 195 млрд грн планується залучити у вигляді приватних інвестицій.