Проект указу Президента про заповідник у Чорнобилі проходить узгодження, - Курикін
У Мінекології зазначили, що зона відчуження фактично ділиться на дві частини
Проект указу Президента України про створення Чорнобильського біосферного заповідника на території зони відчуження зараз проходить узгодження з органами центральної виконавчої влади. Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив заступник міністра Сергій Курикін.
"Що стосується сумнівів щодо того, як це поєднується з планами зберігання та захоронення радіоактивних відходів і відпрацьованого ядерного палива, то ми говоримо не про захоронення, а про тимчасове зберігання", - зазначив Курикін.
За його словами, вже зараз у рамках міжнародних проектів на території зони відчуження будуються сховища, так само будується об'єкт "Укриття". Як заявив Курикін, сьогодні зона відчуження фактично ділиться на дві частини.
"Це, скажімо так, індустріалізована частина, яка використовувалася промислово, і буде так само використовуватися надалі. А є територія, включена до складу зони просто тому, що вона потрапила під радіоактивне забруднення, там не було жодних подібних. Це велика територія загальною площею до 260 тис. гектарів, і цей проект дуже цікавий саме із природоохоронної точки зору", - уточнив заступник міністра.
За словами Курикіна, одним із завдань біосферних заповідників є, зокрема, вивчення антропогенного впливу на екосистеми. "Відповідно, цей об'єкт цікавий у науковому плані не тільки для українських науковців, а й науковців з інших країн. Ми розглядаємо майбутній біосферний заповідник як унікальну платформу для досліджень, де вчені зможуть вивчати фактично екосистеми, які довгий час не перебувають під будь-яким впливом людини, але свого часу зазнали радіоактивного впливу", - додав заступник глави Мінекології.
Також Курикін зазначив, що з наукової точки зору це цікавий об'єкт, й інший спосіб використання цієї території не є раціональним.
Як повідомлялося, рішення про створення заповідника в зоні відчуження може бути прийняте до кінця року.
Нагадаємо, Мінекології розширить заповідну зону за рахунок трьох резиденцій Президента, крім Межигір'я.