ua en ru

Проект Firtash Foundation "Дні України у Великобританії" б'є рекорди в пресі: 52 млн чоловік дізналися про фестиваль

19 жовтня в Лондоні завершилися «Дні України у Великобританії». Понад 52 млн жителів Європи і Великобританії мали можливість ознайомитися у міжнародних медіа з подіями цього грандіозного фестивалю української культури, організованого благодійним фондом Firtash Foundation за фінансової підтримки Group DF. Таку оцінку медіа-охопленням «Днів» дали фахівці Weber Shandwick, однієї з провідних PR-агенцій у світі. Крім цього, безпосередню участь у подіях фестивалю взяло 120 тис. жителів і гостей столиці Великобританії.

19 жовтня в Лондоні завершилися «Дні України у Великобританії». Понад 52 млн жителів Європи і Великобританії мали можливість ознайомитися у міжнародних медіа з подіями цього грандіозного фестивалю української культури, організованого благодійним фондом Firtash Foundation за фінансової підтримки Group DF. Таку оцінку медіа-охопленням «Днів» дали фахівці Weber Shandwick, однієї з провідних PR-агенцій у світі. Крім цього, безпосередню участь у подіях фестивалю взяло 120 тис. жителів і гостей столиці Великобританії.

Останній день фестивалю ознаменувався грандіозним концертом та етноярмаркою в парку Potters Field, розташованому на березі Темзи, біля знаменитого Tower Bridge. Звертаючись до гостей свята зі сцени, голова Firtash Foundation Лада Фірташ підкреслила: «Дні України у Великобританії» стали ключем, за допомогою якого британці змогли зрозуміти нашу культуру, історію, традиції, відкрити для себе нашу країну. Я хочу подякувати всім жителям і гостям Лондона за те, що ви прийшли і підтримали нас».

Програма «Днів...» була дуже насиченою.

Вдень 17 жовтня була проведена церемонія офіційного відкриття «Днів України у Великобританії». Вона проходила в Черчілль-холі, в самому серці британського парламенту. Під час церемонії спікер Палати громад Джон Беркоу підкреслив: «Чудово, що бізнес спрямував свої зусилля на підвищення обізнаності європейців про українську культуру, історію та мову. Ми вдячні Firtash Foundation і всім людям, без яких це свято не відбулося б. Також ми вдячні керівнику фонду Ладі Фірташ, яка з усією енергією і самовіддачею підійшла до реалізації задуманого проекту».

Проект Firtash Foundation "Дні України у Великобританії" б'є рекорди в пресі: 52 млн чоловік дізналися про фестиваль

На церемонії урочистого відкриття були присутні представники британського і українського істеблішменту: голова парламентської групи у зв'язках з Україною Джон Віттінгдейл, голова Британсько-українського товариства Лорд Ризбі, віце-прем'єр України Костянтин Грищенко, перший Президент України Леонід Кравчук, екс-прем'єр Євген Марчук, Посол України у Великобританії Володимир Хандогій, перший заступник голови Комітету ВР із закордонних справ України Валентин Наливайченко, радник Президента України Андрій Гончарук, мільярдер Вадим Новинський, бізнесмени Віктор Пінчук, Сергій Тарута, Григорій та Ігор Суркіси та ін.

Увечері того ж дня відбувся гала-прийом в Музеї природознавства, де представники політичної та ділової еліти Великобританії і України змогли ознайомитися з сучасним українським мистецтвом. Композитор Мирослав Скорик разом з оркестром виконав відомі твори: «Мелодію» і «Щедрик», а бас Сергій Магера підкорив усіх присутніх виконанням української пісні «Дивлюсь я на небо». Крім того, гості насолоджувалися грою скрипаля-віртуоза Олександра Божика, а також арт-перфомансом «Осінь така мила» Зінаїди Ліхачової та поданням визнаних артистів балету Івана Путрова і Тетяни Лезової. Кульмінацією вечора став виступ Олега Скрипки і «Ле Гранд Оркестру».

Наступного дня відбулося відкриття в Saatchi Gallery експозиції живопису та сучасного мистецтва українських художників, а також фешн-шоу, викликало серйозний ажіотаж серед модної лондонської публіки. В цей же день пройшов і чарівний музично-поетичний перфоманс Оксани Забужко і сестер Тельнюк в Лондонській бібліотеці.

Кожен з елементів фестивалю, як і фестиваль в цілому, безумовно, залишили слід у пам'яті Лондона. Але три події, що передували фестивалю, бачаться дуже знаковими. Має сенс зупинитися на них ще раз.

Подія перша. 16 жовтня, у переддень фестивалю «Дні України у Великобританії» в Кембріджському університеті була відкрита вулиця Тараса Шевченка.

«Тарас Шевченко - один з найбільш безкомпромісних і унікальних «голосів» у сучасній європейській культурі, і цей голос стає все більш почутим і впізнаваним у Великобританії», - повідомив офіційний сайт університету. Той факт, що за ініціативи, що йде від Лади Фірташ, на карті Кембриджа виникло нове адресний ім'я, не має прецедентів в історії міста.

Проект Firtash Foundation "Дні України у Великобританії" б'є рекорди в пресі: 52 млн чоловік дізналися про фестиваль

Відкриття вулиці в Кембриджському університеті передувало п'ятирічне співробітництво одного з найстаріших університетів з благодійним фондом Firtash Foundation. Тут з 2008 року в рамках програми Україністики кожен студент може зайнятися вивченням поезії Тараса Шевченка на мові оригіналу.

Очевидно, що оскільки в Кембриджі навчаються майбутні керівники великих і глобальних, державних і приватних структур, таке, здавалося б, суто символічне дійство, як відкриття вулиці Тараса Шевченка, може суттєво вплинути на зростання рівня впізнаваності України у світі - що дуже добре для України.

Подія друга. Одночасно Firtash Foundation щорічно фінансує навчання п'яти студентів з України в Кембриджі. Двоє новобранців - Олексій Стецюра (міжнародна економіка) і Дмитро Наталуха (міжнародна політика) зізналися кореспонденту РБК-Україна, що після навчання в Кембриджі мають намір отримати досвід у великих міжнародних структурах, після чого хочуть повернутися додому - реалізовувати отримані знання і навички.

І таке бажання молодих людей - добрий знак для України.

Подія третє. 17 жовтня. 8:00. Лондонська фондова біржа. Дмитро та Лада Фірташ ударом гонгу відкривають торги.

Церемоніальний удар молотком - рідкісне право, що надається керівництвом LSE. Це жест з боку фінансового Лондона, свідчить не тільки про повагу до заслуг гостя, але і про готовність до дуже великого ділового співробітництва.

Чи стане церемоніал провісником нової активності українських компаній на LSE? Цілком можливо. У будь-якому випадку, це дуже добре для нашої країни.

«Дні України у Великобританії», організовані Firtash Foundation, досягли цілей, які Дмитро та Лада Фірташ ставили перед собою і перед своїм благодійним фондом. Україна викликала серйозний інтерес у британців, безпосереднє зіткнення з українським мистецтвом, історією, традиціями справили незабутнє враження. Наша країна більше не є для Сполученого Королівства terra incognita. З'являється впевненість, що після такого яскравого знайомства між нашими країнами швидко налагодяться взаєморозуміння і добрі відносини.

Організатори, благодійний фонд Firtash Foundation, говорять про те, що «Дні...» матимуть продовження. Це гарна новина. Адже за ці три дні мільйони людей у багатьох країнах встигли познайомитися з Україною за допомогою медіа.

Детальніше про проект «Дні України у Великобританії», програму та учасників читайте на сайті проекту http://ukraine-days.co.uk/ та в соціальних медіа https://www.facebook.com/GroupDF.

Firtash Foundation - приватний благодійний фонд, заснований Дмитром і Ладою Фірташ. Головна мета Фонду - довгострокова системна підтримка освіти та культури в Україні, підвищення творчого та інтелектуального потенціалу української молоді. Пріоритетні напрями Фонду - підтримка талановитої, цілеспрямованій українській молоді з активною життєвою позицією, сприяння вивченню української мови, історії та культури України в Західній Європі та розвиток української культури, збереження та відродження національної культурної і духовної спадщини. Одним з найбільш відомих проектів Фонду є програма Україністики в університеті Кембриджу, яка дозволяє вивчати українську мову, історію, культуру, літературу і кінематограф іноземним студентам.

Group DF - диверсифікована міжнародна група компаній, бізнес якої представлений в 11 країнах Європи і Азії. Основні напрями діяльності Групи - азотний, титановий, газовий і банківський бізнес. Group DF - один з найбільших інвесторів в хімічну промисловість та енергетику на території Східної Європи. Також Група розвиває активи в сферах сільського господарства, медіа, виробництва кальцинованої соди, енергетичної інфраструктури і нерухомості. Прагнучи бути прозорою і зрозумілою для фінансових інститутів і ринків капіталу, Група впроваджує міжнародні стандарти корпоративного управління. Загальна чисельність співробітників групи - понад 100 тис. Засновником і власником Group DF є відомий український інвестор Дмитро Фірташ.