Тривалість життя в розвинених країнах зросла до 80 років
Середня тривалість життя в порівнянні з сімдесятими роками зросла більше ніж на 10 років
Середня тривалість життя в розвинених країнах у порівнянні з сімдесятими роками минулого століття зросла більше ніж на 10 років. Про це йдеться у звіті міжнародної Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), передає ВВС.
Зазначається, що членами організації є 34 країни.
Згідно з опублікованими даними, в середньому в країнах ОЕСР тривалість життя зросла з приблизно 70 до 80 з половиною років.
З світових країн найбільше зростання показали Туреччина та Індія, де середній термін життя зріс майже на третину: у 1970-х роках у Туреччині він знаходився на рівні 55 років, а до 2013 зріс до 76,6. В Індії середня тривалість життя зросла з приблизно 50 до 66 з половиною років, проте залишається однією з найнижчих у світі.
Один з самих незначних показників зростання - у Росії. Як йдеться в матеріалах організації, в 1970-х роках середній термін життя росіянина становив близько 68 років, а до 2013 року він виріс до 71 року.
Порівняне зростання показали Литва і Латвія, проте їх показники на 2013 рік були приблизно на рік або два більше, ніж у РФ (73,9 і 73,5 років відповідно). У списку Росія поступається лише двом країнам - це Південна Африка (56,8 років) і Індія.
Якщо вірити даними ОЕСР, найбільш довге життя проживають японці. Життя середнього японця до 2013 року тривало трохи більше 83 років. Слідом за Японією за цим показником ідуть Іспанія і Швейцарія з порівняльними цифрами.
В 1800 році, за даними дослідників, середня тривалість життя становила 33 роки у жінок та 31 рік у чоловіків.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що тривалість життя в РФ опинилася на рівні Іраку і КНДР. У десятку основних причин смертності потрапили депресія, надмірне вживання алкоголю, дорожньо-транспортні пригоди та рак легенів.
Також повідомлялося, що населення Росії до 2050 р. може скоротитися майже вдвічі через рівень смертності, який пов'язаний з алкоголізмом і суїцидами.