У четвер, 21 квітня, парламент ухвалив низку законів, які дозволять розвиватись країні в умовах воєнної агресії Росії проти України. Зокрема, збільшено держбюджет на 200 млрд грн, схвалено програми відбудови зруйнованих міст, підтримки аграріїв та конфіскації майна підсанкційних росіян.
Детальніше про рішення Верховної ради - в матеріалі РБК-Україна.
Так, насамперед народні депутати проголосували за продовження воєнного стану з 5.30 ранку 25 квітня 2022 року на 30 діб (№7300).
"Це дозволить вжити адекватні заходи для відбиття збройної агресії російської федерації проти України", - зазначив секретар РНБО Олексій Данилов.
Ще серед важливих рішень - спрощення отримання допомоги з безробіття у період воєнного стану (№ 7275). Максимальний її розмір складе 1,5 мінімальної зарплати, а виплати забезпечать переселенцям навіть за відсутності у них документів.
"Не треба збирати купу документів, довідок та особисто приходити до центрів зайнятості, щоб отримати допомогу. Все можна зробити дистанційно - зручно та швидко. Зараз не час зволікати й вимагати від людей дотримуватися формальностей, які діяли у мирний час. Зараз українцям, які втратили роботу, важливо допомогти якомога швидше", - стверджує голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
Також на сьогоднішньому засіданні парламент збільшив держбюджет на 200 млрд грн для підвищення обороноздатності та забезпечення безпеки держави (№7299).
"Ми збільшили видатки шляхом збільшення внутрішніх запозичень на 100 млрд грн та зовнішніх запозичень ще на 100 млрд грн. Крім того, з 1 травня діятиме новий механізм автоматичного зарахування до місцевих бюджетів акцизного податку з продажу тютюнових виробів: акциз розподілятиметься пропорційно обсягу проданої на території громади продукції", - пояснив один з ініціаторів законопроекту, нардеп Володимир Гевко.
Є серед важливих рішень і такі, що покращать управління громадами під час війни (№7269). Завдяки цьому документу будуть скорочені строки прийняття рішень на місцевому рівні та сама процедура для оперативного реагування на виклики війни.
Що стосується міст, то для них також передбачаються позитивні зміни. Зокрема, створюються умови для швидкої відбудови зруйнованих міст (№7282).
"Ми внесли зміни до законодавства, яке регулює містобудівну діяльність, і запровадили новий термін - Програма комплексного відновлення населеного пункту. Вона визначає основні просторові та соціально-економічні пріоритети відновлення територій, які постраждали від боїв та надзвичайних ситуацій", - пояснила ініціаторка законопроекту Олена Шуляк.
За її словами, така програма має містити загальний опис населеного пункту або території, для якої розробляється, а також інформацію про необхідність підготовки території та шкоду, спричинену об’єктам громадської, житлової, інженерної інфраструктури, виробничих потужностей.
У переліку ухвалених документів також є підтримка аграріїв, які продовжують працювати навіть у надскладних умовах воєнного часу (№7264).
Власне держава забезпечить безперебійне виробництво та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану. Адже саме цей документ спрощує низку вимог до агровиробників і зменшує бюрократичне навантаження, зокрема - під час державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів, що надзвичайно важливо під час проведення весняних посівних робіт 2022 року.
Окрім того, депутати підтримали спрощення процедури конфіскації активів підсанкційних росіян і їхніх посіпак (№7194), а також надання в користування земельними ділянками для потреб національної економіки, аграрного сектору та громадян України на час воєнного стану (№7289).