Міністри фінансів країн ЄС досягли угоди щодо правил реорганізації та ліквідації проблемних банків. Рятувати банки передбачається за рахунок коштів кредиторів і вкладників, а не платників податків, передає телеканал "Росія 24".
При цьому правила дозволяють національним регуляторам досить гнучко підходити до порятунку у разі банківської кризи. Проте, угода гарантує, що перші кошти для порятунку банку будуть виділятися за рахунок коштів кредиторів і вкладників.
У першу чергу видатки з порятунку нестимуть вкладники і кредитори, зобов'язання банку перед якими перевищує 100 тис. євро.
Тільки після того, як обсяг цих коштів перевищить 8% від загальних зобов'язань банку, національні влади можу втрутитися для захисту інвесторів. Ідея полягає в тому, що національні влади зможуть використовувати спеціальні фонди для подальшого фінансування програми порятунку, але максимальний обсяг цих коштів також обмежений.
Угода також дозволяє країнам єврозони використовувати фонд порятунку в розмірі 500 млрд євро, при цьому кошти можуть спрямовуватися безпосередньо в проблемні банки.
Країни також повинні надати гарантійний депозит у розмірі 1,3% від загального обсягу депозитів для забезпечення виділення коштів у разі необхідності.