ПриватБанк лідирує по відтоку коштів з валютних роздрібних рахунків, - експерти
У II кварталі 2014 року, на який припав період згортання діяльності банків в Криму та початок проведення АТО на сході, відтік коштів населення з банківської системи загальмувався. Про це повідомляє інформаційний портал FinMaidan.
Відзначається, що в квітні-червні портфель гривневих заощаджень громадян навіть виріс на 598 млн грн. Валютні депозити продовжували "танути" - населення вилучило приблизно 2,8 млрд дол.
"Найбільше грошей українці забрали з банків з російським капіталом: Сбербанк Росії втратив 531 млн грн, а ВТБ Банк - 286 млн грн. В установах визнають, що це викликано певним "сприйняттям" російських банків, але сподіваються, що ситуація не погіршиться", - йдеться в матеріалі FinMaidan.
"Дочірній банк Ощадбанку Росії працює в штатному режимі, зберігаючи високий рівень ліквідності і капіталу. Банк своєчасно виконує свої зобов'язання перед клієнтами, має міцний запас ліквідності та довгострокову стратегію розвитку", - повідомляє прес-служба Ощадбанку Росії.
У II кварталі також постраждали установи, що належать бізнесмену Олегу Бахматюку. Віейбі Банк став лідером по відтоку коштів - втратив 535 млн грн, а банк "Фінансова ініціатива" посів четверте місце за обсягом скорочення гривневого портфеля фізосіб - мінус 240 млн грн. У Віейбі Банку посилаються на складні ринкові умови.
"Зменшення депозитних портфелів констатують всі банки, хоча динаміка, безумовно, у всіх різна. Відзначаючи особливості формування депозитного портфеля Віейбі Банку, варто виділити значну (більше 70%) частку депозитів у національній валюті і які склалися історично сильні позиції регіональної мережі в східних областях і Криму. У поточних умовах роботи на південно-сході країни та значної девальвації національної валюти саме ці фактори справляють визначальний вплив на динаміку приросту депозитного портфеля", - говорить заступник голови правління - директор роздрібного банку Віейбі Банку Антон Шаперенков. Докладніше.