ua en ru

Присяжнюк: Реалізація ініціативи "Рідне село" сприятиме формуванню середнього класу в українському селі

Сьогодні, 15 травня, міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк презентував стратегію соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село". Основні положення ініціативи були розроблені міністерством за участі Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, профільних громадських організацій, міжнародних експертів та аграріїв, зорієнтовані на створення сільськогосподарських кооперативів та підтримку державою дрібних і середніх товаровиробників.

"Основним принципом ініціативи "Рідне село" є принцип сільськогосподарської кооперації. Кооперативний рух серед дрібних і середніх виробників є одним із дієвих європейських інструментів сталого розвитку. Тому проект "Рідне село" передбачає перенесення фокусу державної підтримки на середнього товарного та дрібнотоварного виробника - на того, хто є основою продовольчої безпеки країни", - зазначив міністр.

На думку Присяжнюка, дрібні господарства неспроможні конкурувати з великотоварними за собівартістю продукції та за засобами виробництва. Тому держава підтримуватиме саме середній клас на селі.

"Через систему кооперації дрібний виробник зможе отримати державну підтримку, донорську допомогу та доступ до кредитних ресурсів. Для цього окрім вже діючих механізмів державної підтримки, а саме субсидій, дотацій, кредитів, Мінагрополітики направить зусилля на розвиток малого та середнього бізнесу в сільському господарстві. Ми будемо підтримувати усіх дрібних і невеликих виробників, навіть тих, хто працює на 20-30 сотках або утримує одну корову", - зауважив очільник відомства.

Україна буде переймати досвід створення кооперативів у США, Канади, Китаю, Кореї та країн ЄС. Зокрема це стосується процесу залучення продукції, що вироблена сільськими господарствами в економічний обіг.

"Нам необхідно залучити в активний економічний обіг велику частку продукції, що виробляється селянськими і фермерськими господарствами. Так, у минулому році в господарствах населення було вироблено 80% молока, 47% м'яса, 99% картоплі, а окрім того у таких господарствах утримується 77% корів, 56% свиней і 47% птиці. Цей той резерв, який ми повинні використати", - повідомив міністр.

Окрім того, велика кількість дрібних і середніх господарств мають обмежені можливості для первинної обробки та зберігання зібраного врожаю.

"Саме кооперативні угрупування дадуть можливість включити вироблену фермерськими і селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, підвищити додану вартість продукції, а також покращити якість і безпечність сільськогосподарської продукції", - зауважив Міністр.

Після презентації та експертного розгляду ініціативи "Рідне село", що відбулися сьогодні, стратегія буде винесена на всеукраїнське обговорення.