Купуючи "Платинум Банк", Кауфман прекрасно розуміє всі ризики, - експерт
У Бориса Кафмана є реальні й міцні зв'язки з іноземними інвесторами, які напевно вкладуть свої кошти в розвиток Платинум Банку, однак це швидше за все відбудеться тільки після того, як в Україні настане політична і економічна стабільність. Про це сказав президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, коментуючи новину про намір одеського бізнесмена Бориса Кауфмана стати власником Платинум Банку.
"На мій погляд, Кауфман буде розвивати цей банк, так як заплатить за нього реальні гроші, зароблені від продажу алкогольного бізнесу. Тим більше, що Платнум Банк абсолютно ринковий проект, який у свій час отримав підтримку відомого міжнародного фонду. З іншого боку, зараз в Україні дуже важко працювати. І бізнесмени зараз займаються не стільки розвитком, скільки захистом своїх активів. Самі бачите, що коїться – банк можуть просто закрити тільки тому, що Гонтарєвій щось не сподобалося. А для того, щоб розвиватися, потрібна стабільність. Буде стабільність, буде розвивати", - говорить експерт.
На думку Охріменка, після придбання Борисом Кауфманом контрольного пакета Платинум Банку в розмірі 75%+1 акція, спеціалізація фінустанови на споживчому кредитуванні навряд чи зміниться. Хоча, цей вид діяльності сьогодні найбільш ризикований у фінансово-банківському секторі.
"З одного боку всі розуміють, що будь-який вид кредитування в умовах хаосу, розвалу, коли люди втрачають роботу, працюють на півставки, нелегально, багато хто виїхав на заробітки, дуже ризиковано. Але, що робити? Тоді взагалі не треба працювати. Кауфман розуміє, що ризикує, але іншого варіанту немає", - вважає економіст.
На його думку, стрімкий розвиток банку при новому власнику за рахунок залучення іноземних інвестицій з боку партнерів Кауфмана можливий з часом.
"У Кауфмана дійсно дуже хороші зв'язки за кордоном дуже цікавими людьми, у яких дійсно є гроші. Це факт. Але зараз така ситуація, що навіть якщо ви знаєте цих людей, і вас знають, якщо ви спілкуєтеся з закордонним інвестором, то слово "Україна" краще не вимовляти. Так, партнери Кауфмана вірять йому, але вони напевно скажуть, що будуть чекати, поки на Україні не запанує стабільність", - резюмував президент Українського аналітичного центру.