ua en ru

Прийняте ФРC рішення про заміщення короткострокових паперів довгостроковими не зможе істотно прискорити відновлення економіки США, - президент ФРБ Філадельфії

Прийняте Федеральною резервною системою США (ФРС) рішення про заміщення короткострокових паперів довгостроковими (програма отримала в пресі назву "Операція Твіст") є ризикованим і не зможе істотно прискорити відновлення економіки США. Відповідну позицію висловив сьогодні президент Федерального резервного банку (ФРБ) Філадельфії Чарльз Плоссер, який має право голосувати на засіданнях Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). В ході свого виступу Ч. Плоссер охарактеризував відновлення американської економіки як "болісно затяжне", говориться в матеріалах, розміщених прес-службою ФРБ Філадельфії.

Ч. Плоссер віддав свій голос "проти" "Операції Твіст" на голосуванні FOMC, що відбувся в рамках дводенного вересневого засідання. Він обгрунтував свою позицію тим, що досить скептично дивиться на можливість такого інструменту, як "твіст", сприяти зростанню числа робочих місць або витрат споживачів в умовах крайньої фіскальної нестабільності і постійних структурних коригувань в американській економіці."Ми не повинні робити певні дії тільки тому, що можемо це зробити. Хвороби, з якими зіткнулася американська економіка, не будуть повністю вилікувані за допомогою все більш аккомодативної монетарної політики", - заявив Ч. Плоссер в ході форуму в г.Раднор (штат Пенсільванія ).

21 вересня ФРС США повідомила, що скоректує свій портфель цінних паперів, підвищивши частку облігацій з більш тривалими термінами обігу. Американський Центробанк має намір до кінця 2012р. придбати казначейські облігації США на суму 400 млрд дол, термін погашення яких настає через 6-30 років, і продати такий же обсяг казначейських облігацій, до погашення яких залишається не більше трьох років. Дана програма націлена на зниження довгострокових процентних ставок і подальше полегшення фінансових умов в економіці.

Крім того, ФРС оголосила про додаткові заходи підтримки іпотечного ринку, який ніяк не може вийти з кризи. Тепер Федеральний резерв буде реінвестувати надходження від стікали облігацій, забезпечених іпотекою, у нові іпотечні облігації, тоді як раніше ці надходження спрямовувалися на купівлю казначейських облігацій.

Ч. Плоссер попередив, що надмірно м'яка монетарна політика ФРС приведе до розгону інфляції при збереженні високого рівня безробіття. "Створення середовища, в якому буде процвітати стагфляція (економічний застій при одночасній інфляції), що нагадує обстановку 1970-х років, не допоможе ні бізнесу, ні безробітним, ні споживачам. Це той розвиток подій, якого ми повинні ретельно уникати", - резюмував Ч.Плоссер.

Він також зазначив, що не згоден з політикою ФРС по утриманню ключової облікової ставки в діапазоні 0-0,25% щонайменше до середини 2013 р. На думку Ч. Плоссера, ставку доведеться підвищити раніше. Як сказав глава ФРБ Філадельфії, є тільки два сценарії розвитку подій, при яких він міг би підтримати подальше пом'якшення монетарної політики, а саме - якщо європейська боргова криза призведе до серйозних проблем на фінансовому ринку або якщо дефляція стане реальною загрозою. На думку американського економіста, поки таких прогнозів немає.

Ч. Плоссер знизив свій прогноз по зростанню економіки США на 2011 р., пославшись на декілька негативних зовнішніх факторів, в числі яких він назвав землетрус і цунамі в Японії 11 березня, європейський боргову кризу, а також нерішучість Вашингтона в питанні підвищення ліміту держборгу. На думку Ч. Плосссера, економіка США виросте в 2011 р. менше ніж на 2% і приблизно на 3% в 2012 р. Згідно з оприлюдненими раніше прогнозами, зростання економіки США в 2011 р.повинен був скласти 3-3,5%.

До Комітету з операцій на відкритому ринку входять сім членів Ради керуючих ФРС і президенти п'яти резервних банків, один з яких є президентом Федерального резервного банку Нью-Йорка. Президенти інших банків працюють у Комітеті протягом одного року поперемінно, призначаються на першому засіданні в році.