Прийняття законопроекту про реінтеграцію Донбасу посилить дипломатичну позицію України, - Геращенко
Головною концепцією законопроекту є повернення окупованого Донбасу і анексованого Криму
Законопроект про реінтеграцію окупованих територій Донбасу і анексованого Криму, який президент України Петро Порошенко представить завтра, 4 жовтня, перед Верховною радою, посилює дипломатичну позицію України в цих питаннях. Про це заявила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.
"У законопроектах П. Порошенко будуть певні важливі і несподівані моменти, які дозволять посилити нашу дипломатичну позицію, спрямовану на збереження санкцій проти РФ, і їх підтримка - це буде тест для ВР", - написала вона.
За словами Геращенко, головною концепцією законопроекту є повернення окупованого Донбасу і анексованого Криму.
"Ключове, філософія закону: це повернення, а не відторгнення територій, не відмова від них, як деякі пропонують. Особливо підкреслено, що питання повернення Криму залишається у фокусі уваги влади як пріоритетне", - додала Геращенко.
Більше 50 депутатів з різних фракцій зібралися сьогодні на неформальну Мінську платформу, де в режимі вільних дебатів ді...
Опубліковано Iryna Gerashchenko 3 жовтня 2017 р.
Вона також підкреслила, що над проектом працювали експерти РНБО, радники глави держави, залучалися депутати.
"Було кілька десятків версій, проводилися ретельні консультації з нашими європейськими та американськими партнерами, з повагою поставилися до української позиції щодо чіткого визначення статусу тимчасово окупованих Росією територій і визначення самої країни-окупанта, також законодавчого закріплення іншої термінології, яка гармонізує нинішнє українське законодавство, міжнародне законодавство та існуючий стан речей в Донбасі, де відбувається повзуча анексія української території Росії
Законопроект про реінтеграцію Донбасу обговорювалося під час неформальної мінської платформи, яку, за словами Геращенко, відвідали більше 50 депутатів з різних фракцій. Крім цього, депутати обговорили перспективу введення миротворчої місії ООН на окупований Донбас і тактику України в контексті активізації спроб РФ звинуватити Київ в невиконанні політичної частини мінських домовленостей.
Нагадаємо, депутати угорського парламенту відмовилися від участі у зустрічі з делегацією ВР для обговорення конфліктних положень закону "Про освіту".