Якщо буде прийнятий законопроект №4309а в його нинішньому вигляді, Україну чекає економічний колапс. Таку думку висловив голова Українського союзу промисловців і підприємців, народний депутат Анатолій Кінах.
"Проблема в тому, що цей документ передбачає збільшення рентної ставки на видобуток ЗРС і вугілля. Це при тому, що в квітні рентна ставка на ЗРС і так різко зросла. У тому вигляді, в якому зараз існує законопроект, він може призвести до зупинки гірничо-збагачувальних комбінатів і проблем у металургів. По суті, він поховає єдину ще працюючу галузь в країні", - підкреслив Кінах. Він зазначив, що сьогодні ГМК є основною економіки країни.
"Уряд повинен погоджувати прийняття таких документів необхідно було обговорювати з рударями, вугільниками і металургами, а не підвищувати податки нез'ясовним і волюнтаристическим шляхом тим виробникам які і так працюють на межі рентабельності", - зазначає голова секретаріату національної тристоронньої соціально-економічної ради України Олександр Шубін.
За словами голови Конфедерації вільних профспілок України Михайла Волинця, незалежні профспілки турбує те, що зміст усіх пропонованих нововведень відомий дуже обмеженому колу осіб, у той час як вони торкнуться майже кожного українця. Волинець підкреслив, що орендна плата за користування надрами в Україні наразі одна з найвищих у світі. Збільшення ставок призведе до того, що наша країна повністю програє конкурентну боротьбу Росії, оскільки там плата за користування надрами в п'ять разів нижча. "В результаті наша гірничорудна промисловість втратить свою інвестиційну привабливість і перестане розвиватися", - зазначив він.
Від багатотисячного колективу працівників гірничо-металургійного комплексу Михайло Волинець звернувся з відкритим листом до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням не допустити прийняття згубної для галузі ініціативи. У зверненні сказано, що складні умови видобутку залізної та уранової руди, цирконію та інших кольорових металів в Україні, поряд зі зниженням цін на сировину на основних ринках збуту, і так поставили колись рентабельну галузь на межу виживання. Після квітневого підвищення рентні платежі гірничорудних компаній збільшилися в шість разів і доходять до 15% собівартості. Ще більше збільшення податкового навантаження призведе до зупинок виробництва і втрату ринків.
"У результаті підвищення ставок не виграють ні промислові регіони, ні український бюджет. Навпаки, послаблення вітчизняного гірничо-добувного комплексу зіграє на руку російським компаніям, які зможуть зайняти наші ринки збуту", - упевнений профспілковий лідер.
Нагадаємо, що на сайті Верховної ради з'явилася нова редакція законопроекту №4309а у якому було знижено рентні ставки для видобувачів нафти (основний годувальник в країні "Укрнафта" контрольована групою "Приват" Ігоря Коломойського) і підвищили їх для виробників ЗРС.