Прихід до влади в США кандидата в Президенти від республіканців Мітта Ромні призведе до негативних наслідків для світової економіки. Про це пише в Project Syndicate лауреат нобелівської премії з економіки Джозеф Стігліц, передає "Росія-24".
На його думку, пропонована Ромні політика стримування - спроба скоротити дефіцит передчасно, у той час як економіка США все ще слабка, майже напевно послабить зростання Америки, і якщо криза євро посилиться, це може викликати ще одну рецесію.
"У цей момент у зв'язку зі скороченням попиту в США інший світ відчує економічні наслідки президентства Ромні вельми безпосередньо", - відзначив експерт.
За його словами, різкі скорочення бюджету Ромні, орієнтовані на бідних і середній клас, будуть і далі перешкоджати соціальній мобільності. Крім того, серед проблем, які може викликати президентство Ромні, експерт називає безпосередню близькість кандидата до фінансового сектору, що буде заважати строгому економічному регулюванню, а також регрес в питанні закриття офшорних банківських зон, якими, за даними експерта, користується Ромні.
"Що стосується торгівлі, Ромні обіцяє запустити торгову війну з Китаєм і оголосити його валютним маніпулятором в перший день - обіцянка, яка дає йому мало простору для маневру. Він відмовляється прийняти до відома значне зміцнення реального курсу юаню в останні роки. Більш сильний юань буде означати переключення США з Китаю на більш дешевих виробників текстилю, одягу та інших товарів. Іронія - знову упущена Ромні - полягає в тому, що інші країни звинувачують США у валютних маніпуляціях. Врешті-решт, одна з основних переваг політики Федеральної резервної системи "кількісного пом'якшення" мабуть, єдиного каналу значного впливу на реальний сектор економіки, відбувається від зниження курсу долара США", - сказав Стігліц.
Нагадаємо, сьогодні, 6 листопада, в США стартують вибори 45-го Президента країни. За пост глави держави борються Барак Обама і Мітт Ромні.