Вирок "васильківським терористам" буде оскаржено. Звинувачення вважає, що вердикт занадто м'який.
Вирок "васильківським терористам" буде оскаржено. Про це повідомив державний обвинувач у цій кримінальній справі Костянтин Кулаківський, передає прес-служба прокуратури Київської обл.
За словами Кулаківського, у справі "васильківських терористів" є тільки факти і експертизи, які не дають приводів сумніватися в реальних намірах засуджених.
"Події, про які йде мова, - це тероризм у класичному його вигляді. Доказами вини засуджених є вилучена в останніх незаконно придбана зброя, боєприпаси, психотропні речовини і вибуховий пристрій", - сказав прокурор.
Він зазначив, що всі докази були отримані винятково законним шляхом, і вони знайшли своє підтвердження під час судового розгляду.
"Тому держзвинувачення вважає винесений судом вирок у цій справі занадто м'яким. Позиція прокуратури полягала у призначенні міри покарання у вигляді позбавлення волі до 9 років", - нагадав державний обвинувач.
Він також додав: "Вирок, який виніс суд, мною буде оскаржено в апеляційній інстанції".
Як повідомлялося, 10 січня Києво-Святошинський районний суд Київської області засудив до 6 років в'язниці кожного із трьох так званих "васильківських терористів", членів організації "Патріот України" Ігоря Мосійчука, Сергія Бевза та Володимира Шпару, яких звинуватили у плануванні теракту в Борисполі на День незалежності у 2011 р. Вирок трьом фігурантам "васильківської справи" був винесений за ч.1 ст.14, ч.2 ст.258, ч.1 ст.258-2, ч.1 ст.263, ч.1 ст.309 та ч.3 ст.109. Бевз, Мосійчук і Шпара відмовилися визнавати свою провину.
Примітно, що пам'ятник Леніну, підрив якого інкримінувався затриманим, пізніше був демонтований за рішенням Бориспільської міськради.
Суддя Юрій Бурбела, який протягом понад трьох годин зачитував вирок, зазначив, що термін відбування покарання буде вважатися з моменту взяття засуджених під варту, тобто із 2011 р. Таким чином, "васильківські терористи" залишаться за ґратами ще 4 роки.
Після оголошення вердикту в залі почалася бійка між активістами "Свободи" і бійцями спецпідрозділу "Грифон", яка переросла у вуличне протистояння на території суду. Демонстранти намагалися не випустити автозак, проте прибулі на місце події співробітники "Беркута" відтіснили їх. У ході зіткнень госпіталізували 5 активістів. Крім того, за даними МВС, 17 працівників "Беркута" отримали різні пошкодження, один з них госпіталізований із переломом.
Згодом події біля Києво-Святошинського райсуду Київської області одержали новий поворот - активісти Автомайдану наздогнали і заблокували автобуси з "Беркутом" на столичному пр. Перемоги, поблизу будівлі Святошинського райуправління міліції. У результаті протистояння в ніч із 10 на 11 січня екс-міністру МВС, лідеру громадської ініціативи "Третя українська республіка" Юрію Луценку розбили голову.
Як відомо, прокуратура Києва, що відкрила кримінальне провадження за фактом нічних подій біля Святошинського РУВС в Києві, має намір допитати Луценка та його дружину. На даний час завершується проведення першочергових слідчих дій, вивчаються відеозаписи обставин отримання Луценком тілесних ушкоджень.
Нагадаємо, в серпні 2011 р. у Київській області працівники СБУ виявили групу людей, які нібито збиралися підірвати пам'ятник Леніну в Борисполі і готували теракт на День незалежності у 2011 р. Бомбу з вибуховою речовиною, еквівалентною 400 г тротилу, знайшли в них в офісі у Василькові. 30 листопада 2011 р. кримінальну справу разом з обвинувальним висновком було направлено до суду.
Пізніше суд заарештував за підозрою у скоєнні даних злочинів депутата Васильківської міської ради, члена ВО "Свобода" Сергія Бевза, депутата Васильківської міської ради, редактора газети "Вечірній Васильків" Ігоря Мосійчука та громадянського активіста Володимира Шпару.