ua en ru

Придністров'я бажає терміново збільшити чисельність російських миротворців на Дністрі

Придністров'я наполягає на збереженні чинного формату миротворчої операції на Дністрі та термінове збільшення чисельності російських миротворців. Про це РБК повідомили в МЗС Придністров'я, підкресливши, що в ситуації, коли керівництво Молдови нагороджує членів терористичної групи, що скоювали вбивства і диверсії на території Придністров'я, вищими державними нагородами Молдови, влада ПМР виступає за посилення військової складової миротворчої операції на Дністрі за рахунок доведення російського контингенту до рівня, закріпленого угодою "Про засади мирного врегулювання збройного конфлікту в Придністровському регіоні Молдови" від 21 липня 1992 р.
МЗС Придністров'я підкреслило також актуальність якнайшвидшого розгляду питання про створення системи міжнародних гарантій виконання домовленостей, досягнутих в переговорному процесі між Молдовою і Придністров'ям. У Тирасполі відзначають, що "пагубні дії керівництва Молдови, безумовно, позначаться на ході врегулювання придністровського конфлікту".
Придністров'я раніше неодноразово висловлювався за збільшення в регіоні російського миротворчого контингенту, так як політичний діалог з Кишиневом залишається непередбачуваним і є небезпека виникнення конфліктів. Було відзначено, що сил і засобів у зоні безпеки має бути рівно стільки, щоб локалізувати будь-яку конфліктну ситуацію.
Раніше глава невизнаної Придністровської Молдавської Республіки Ігор Смирнов заявив, що Придністров'я згодне на розміщення в регіоні будь-яких російських військ. За його словами, в Москві навіть можуть і не питати про розміщення в ПМР військ або озброєнь, оскільки відповідний закон республіка прийняла ще в 1992 р. І. Смирнов нагадав про підсумки референдуму від 17 вересня 2006 р., які свідчать про те, що абсолютна більшість громадян Придністров'я виступають за незалежність ПМР і її подальше входження до складу Росії. І.Смирнов відзначив, що підтримує ініціативу розгортання в Придністров'ї російських ракетних комплексів "Іскандер" в якості можливої відповіді на розміщення елементів ПРО США в Румунії та Болгарії.