ua en ru

Причини обвалення на Чорнобильській АЕС будуть представлені до кінця лютого 2013 р

Дві комісії, що працюють на місці обвалення на Чорнобильській АЕС, імовірно до кінця лютого 2013 р. представлять звіт про причини і наслідки того, що сталося на станції і дадуть оцінку розміру завданих збитків. Про це повідомив заступник технічного директора з безпеки Національного агентства України з управління зоною відчуження Олександр Новіков сьогодні на прес-конференції. Те, що сталося на станції він назвав аномальною подією.

За словами Новикова, перше обстеження місця обвалення було проведено через годину після події, тоді ж була зроблена перша оцінка масштабу, що сталося. В даний час розроблений план по прибиранню, розробляється проект щодо тимчасового перекриття прорізу, щоб виключити вихід радіоактивних речовин за межі робочого залу. Паралельно з цим ведеться робота двох комісій. Одна комісія створена у відповідності з будівельними нормами, друга створена на вимогу державної інспекції з ядерного регулювання України.

Також Новіков спростував попередню інформацію, озвучену в ЗМІ, що причиною обвалення стало скупчення снігу на даху. "Це точно був не сніг", - сказав Новіков.

Він зазначив, що днями має вирішитися питання про повернення до роботи на станції французьких робітників. В даний час проводяться додаткові дослідження. За словами Новикова, штатний персонал Чернобильсой АЕС майже одразу повернувся на свої робочі місця після проведення додаткового обстеження об'єкта, що включає радіаційний контроль. Іноземні фахівці, в основному громадяни США, також повернулися до роботи на об'єкті.

Раніше повідомлялося про те, що французькі будівельні компанії Vinci і Bouygues евакуювали своїх співробітників з території Чорнобильської АЕС.

При цьому заступник директора Інституту проблем безпечного розвитку атомної енергетики Російської академії наук з наукової роботи Рафаель Арутюнян зазначив, що Чорнобильська АЕС залишається об'єктом підвищений радіаційної небезпеки. "Але це не об'єкт, на якому в результаті яких-бо обвалень можуть відбутися якісь некеровані процеси", - сказав експерт.

Як повідомлялося, 12 лютого 2013 р. о 14:03 над машинним залом блоку № 4 Чорнобильської атомної електростанції сталося часткове руйнування стінових панелей та частини легкої покрівлі.

Читайте також: На ЧАЕС не зафіксовано ніяких змін радіаційного фону після обвалу даху над машзалі блоку № 4, - інженер станції