Перший квартал 2016 р. державне підприємство "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" завершило з прибутком у розмірі 177,3 млн грн. Про це йдеться в повідомленні прес-служби підприємства.
Чистий дохід від реалізованої продукції за цей період перевищив 400 млн грн, чистий прибуток досягнув майже 144 млн грн. EBITDA склала 168,9 млн грн.
"Таких позитивних результатів нам вдалося досягти, істотно наростивши видобуток, виробництво та реалізацію продукції в порівнянні з першим кварталом минулого року. Тим не менш, треба врахувати, що добувну діяльність компанія розпочала лише в лютому 2015 р. З цієї причини минулорічний період не є відповідною базою для порівняння фінпоказників", - розповідає перший заступник генерального директора ДП "ОГХК" Олександр Гладушко.
У першому кварталі 2015 р. чистий дохід компанії становив всього 215 млн грн, чистий прибуток - 44,9 млн грн, EBITDA – 65,7 млн грн.
Олександр Гладушко уточнює, що компанія ще далека від виходу на потенційно можливі обсяги виробництва і реалізації продукції, хоча і демонструє позитивну динаміку.
Так, на складах підприємства нереалізованими залишаються обсяги на суму близько 413 млн грн. "На жаль, поки ми не спостерігаємо збільшення попиту і поліпшення цінової кон'юнктури на світовому титановому ринку. З цієї причини ситуація зі збутом залишається складною", - коментує Гладушко.
Незважаючи на труднощі з реалізацією, компанія не планує вдаватися до таких заходів зі скорочення витрат, як виведення виробництва в простій, запевняє Гладушко.
"Наша компанія – державна. І поки нам вдається сформувати фінансову подушку, що пом'якшує удари кризи, ми не будемо порушувати зобов'язання перед трудовими колективами", - говорить він.
В умовах світового надвиробництва титанових руд лідери ринку чинять саме так – зменшують пропозицію продукції, скорочуючи виробничі потужності. Ці дії робляться в надії на зростання попиту і цін.
ДП "ОГХК" в 1 кв. 2016 р. збільшило відрахування різних податків і зборів до бюджетів всіх рівнів до 64 млн грн. В аналогічному періоді минулого року ця сума становила 47,9 млн грн без урахування вартості ліцензій та дозволів на видобуток корисних копалин.