При покупці житла на іпотеку краще не розраховувати - експерт
До кінця 2014 року іпотека і розстрочка на покупку нового житла так і не стануть локомотивом для ринку житлової нерухомості. Таку думку висловив керівник відділу продажів одного з київських РК - Дмитро Шостя.
За його словами, в комплексі не більше 5% квартир продається через механізми іпотечного кредитування, і по ринку цей відсоток можна порівняти. «Банки поки не демонструють зацікавленість у іпотечних клієнтів, оскільки мова йде про довгострокові позики, а гарантувати стабільність фінансового стану позичальника на довгий термін практично неможливо. Навіть якщо сьогодні скорринговые системи дають йому «зелене світло». Крім того, їх стримують побоювання судових розглядів з неплатниками», - говорить Д. Шостя.
Він також додав, що такий продукт як «розстрочка від забудовника» також тимчасово піде з ринку. «У багатьох діяли до недавнього часу програмах такого розстрочення одним з ключових умов була фіксація вартості квадратного метра на певний період. Сьогодні зробити це навіть на рік візьметься далеко не кожен. При всій привабливості кредиту для інвестора, забудовники воліють 100% перший внесок. І щоб знизити ризики з обох сторін, активно переходять на продажу на стадії 90-95% готовності або зовсім зданих в експлуатацію об'єктів», - говорить експерт.
Втім, експерт вважає, що майбутнім покупцям житла, які мають лише незначну суму і є потенційними претендентами на отримання кредиту або розстрочки, експерт радить все ж пробувати отримувати позики у великих банках, можливо навіть без прив'язки до партнерських програм забудовників.
Джерело: ІАП «Столична нерухомість»