За словами Луценко, фактично, це буде податок на офшоризацію
Президент України Петро Порошенко наполягає на ухваленні Верховною радою законопроекту "Про податок на виведений капітал". Про це повідомила представник президента у Верховній раді, народний депутат Ірина Луценко, передає кореспондент РБК-Україна.
За її словами, опозиційні фракції говорили про те, що не чують розмови президента чи дії президента, відповідно до закону про податок на виведений капітал.
"Тому фракція і президент України наполягають на підтримці закону "Про податок на виведений капітал". Ми будемо наполягати на його найшвидшому розгляді в парламенті. Фактично, це буде податок на офшоризацію, податок на виведення українського капіталу за межі України", - повідомила Луценко.
Зазначимо, законопроект передбачає, що об'єктом оподаткування податком на виведений капітал визначаються операції з виведення капіталу та операції, прирівняні до операцій з виведення капіталу.
Так, до операцій з виведення капіталу належатимуть виплата дивідендів на користь неплатника податку, виплата частини прибутку державними некорпоратизованими, казенними чи комунальними підприємствами, повернення внесків власнику корпоративних прав - неплатнику податку (у сумі, що перевищує вартість внеску, здійсненого засновником та/або власником до статутного капіталу такої юридичної особи) тощо.
Платниками податку на виведений капітал передбачено визначити резидентів (суб'єктів господарювання – юридичних осіб, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами) та нерезидентів (юридичних осіб, які провадять на території України визначену Кодексом діяльність, та постійні представництва нерезидентів, які провадять діяльність на території України).
Пропонується застосовувати такі ставки податку на виведений капітал:
15% – до операцій з виведення капіталу;
20% – до операцій, прирівняних до операцій з виведення капіталу (крім зазначених нижче операцій, що оподатковуються за ставкою 5%);
5% – до коштів, сплачених на виконання боргових зобов'язань пов'язаним особам - нерезидентам.
Окрім того, передбачено створення Реєстру платників податку на виведений капітал, дані якого оприлюднюватимуться на веб-сайті Державної фіскальної служби України. На початковому етапі (до 31 грудня 2018 року) Реєстр буде сформовано Державною фіскальною службою України шляхом включення до нього платників податку на прибуток підприємств, зареєстрованих у контролюючих органах станом на 1 грудня 2018 року (крім банків, які прийняли рішення сплачувати податок на прибуток підприємств).
Нагадаємо, 4 липня Порошенко вніс до Верховної ради України законопроект "Про податок на виведений капітал".