Президент Сирії Башар Асад підписав указ про набуття чинності нової Конституції країни, проект якої на минулому 26 лютого 2012 р. референдумі підтримали 89,4% виборців (близько 7,49 млн виборців), передає державне інформагентство SANA.
Як наголошується, новий основний закон країни покликаний закріпити принципи політичного плюралізму і верховенства закону і гарантувати цивільні права і свободи. Документ, зокрема, відкриває можливості для створення багатопартійної політичної системи. Асад запропонував прийняти нову Конституцію на тлі масштабних акцій протесту проти режиму, що тривають з березня 2011 р.
Західні країни розкритикували проект нової Конституції, назвавши її "фікцією", необхідної лише для демонстрації прагнення правлячого режиму до політичних реформ. Держсекретар США Хілларі Клінтон назвала референдум в Сирії "фальшивим", а глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Німеччини Гвідо Вестервелле - "фарсом".
В Сирії з березня 2011 р. продовжується протистояння влади й опозиції, яке загрожує перерости в громадянську війну. За оцінками Організації Об'єднаних Націй (ООН), за час конфлікту загинуло щонайменше 5,4 тис. чоловік, більшість з них - цивільні особи. Сирійська опозиція оцінює кількість жертв в 7,5 тис. осіб, тоді як офіційний Дамаск стверджує про загибель 2 тис. поліцейських і військовослужбовців від рук озброєних терористів" - повстанців.
У січні 2012 р. Ліга арабських держав (ЛАД) виступила з планом мирного врегулювання сирійського конфлікту, який передбачав передачу влади Асадом віце-президента і формування уряду національної єдності. План ЛАД ліг в основу проекту резолюції Ради Безпеки ООН, який не був прийнятий через вето Росії і Китаю, які побоюються, що такий документ стане приводом до військовому втручанню Заходу в конфлікт.