Єдиний спосіб повернути довіру мешканців Донецька, Луганська і мільйонів громадян по всій Україні - продовжити мирні переговори. Таку думку висловив лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.
На думку політика, на президентських виборах мешканці Донецька і Луганська, як і більшість українців по всій країні, підтримали Порошенко тільки тому, що повірили його обіцянці зробити все необхідне для встановлення миру на Донбасі. "Але цього не сталося. Кровопролиття триває. Президент повинен розуміти, що "на багнети можна спиратися, але сидіти на них не можна". Це значить, що наступного разу (на місцевих чи парламентських виборах) він не зможе розраховувати на підтримку громадян", - упевнений лідер "Українського вибору".
Сьогодні Президент, на думку Медведчука, повинен бути зацікавлений у проведенні мирних переговорів, а не бойових дій. "Це єдиний спосіб повернути довіру мешканців Донецька та Луганська і мільйонів громадян по всій Україні", - підкреслив політик.
Політик також продовжує вважати угоду про асоціацію України з ЄС загрозою національній безпеці країни. "Підписано угоду про асоціацію. Проте корупція процвітає, фіскальний гніт посилився, "податкові ями" не ліквідовані. Немає навіть натяку на проведення реформ. Євроінтеграція - це не панацея від наших бід і проблем. Це загроза національній безпеці, спроба неоколонізації України Євросоюзом. І народ вже починає це розуміти", - стверджує Медведчук.
За його словами, змінювати країну на краще повинні самі українці. "Проводити реформи, модернізувати виробництво, розвивати високотехнологічні галузі виробництва, буквально з руїн піднімати освіту, науку, медицину... Але ми чомусь звикли жити з оглядкою на Європу, Америку чи Росію", - підкреслив Медведчук.
При цьому він стверджує, що в умовах глобалізації світової економіки інтеграційні процеси - це основа економічного розвитку будь-якої держави. З Росією Україну пов'язують тісні економічні зв'язки, ринки збуту і стратегічне партнерство. "Але дилема "Схід чи Захід" - це не тільки вибір вектора інтеграції, це вибір майбутнього України. Щоб прийняти правильне рішення, необхідно зважити всі за і проти, прорахувати вигоди і втрати від того чи іншого вектора інтеграції", - резюмував політик.