Це нова система освіти для дітей, які навчаються в маленьких містечках і селищах
У 2016 році в Україні мають бути відкриті 100 базових опорних шкіл, для чого уряд виділяє 200 мільйонів гривень, а також розраховує на донорську допомогу від міжнародних фінансових організацій. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у "10 хвилинах", повідомляє прес-служба Кабміну.
За його словами, на сьогодні в Україні в середній школі навчаються близько 4 мільйона дітей: "17 тисяч шкіл і майже півмільйона вчителів дають можливість нашим дітям отримати знання".
Водночас, зазначив він, основним критерієм є якість: "Саме для того, щоб середня освіта стала якісною, уряд запропонував новий проект опорних шкіл. Це нова система якісної освіти для дітей, які навчаються в маленьких містечках та селищах".
"Створюється система, де базова школа має інвестиції в навчання і якісні знання. Це означає, що в такій школі безкоштовний Інтернет, до такої школи купуються нові класи фізики, математики, хімії, біології. У такій школі є мультимедійний комплекс, відправляються кошти на ремонт спортивних залів і кабінетів, здійснюються заходи з енергоефективності - пластикові вікна, утеплення школи", - пояснив Яценюк.
Окрім того, для вчителів створюються умови для підвищення зарплати, адже кошти від оптимізації мережі шкіл залишаються в цій базовій школі і "можуть використовуватися директором на власний розсуд, для того щоб підвищити матеріально-технічне забезпечення школи та підвищити розмір заробітної платні для вчителів".
Прем'єр обіцяє, що кожна опорна школа матиме не менше трьох філій - шкіл першого ступеня, з 1 по 4 клас: "Далі діти після 4 класу будуть мати можливість навчатися в опорній школі".
Нагадаємо, раніше Яценюк заявляв, що основою реформи для українського уряду на 2016 рік є якісна середня освіта.