ua en ru

Прем'єр-міністр Італії розкритикував помилки в програмі порятунку Греції

Прем'єр-міністр Італії Енріко Летта висловив критику щодо Європи за серйозні помилки, допущені при виведенні Греції з боргової кризи. Жорсткі заходи економії, витребувані міжнародними кредиторами в якості необхідної умови надання фінансової допомоги, тільки посилили рецесію в країні і ускладнили обстановку на ринку праці. Відповідну позицію італійський політик озвучив під час свого візиту до Греції, виступаючи на прес-конференції зі своїм грецьким колегою Антоніо Самарасом.

Прем'єр-міністр Італії Енріко Летта висловив критику щодо Європи за серйозні помилки, допущені при виведенні Греції з боргової кризи. Жорсткі заходи економії, витребувані міжнародними кредиторами в якості необхідної умови надання фінансової допомоги, тільки посилили рецесію в країні і ускладнили обстановку на ринку праці. Відповідну позицію італійський політик озвучив під час свого візиту до Греції, виступаючи на прес-конференції зі своїм грецьким колегою Антоніо Самарасом, передає Reuters.

"Немає сумнівів у тому, що Європа в минулі роки допустила серйозні помилки щодо Греції. Багато чого було зроблено не вчасно і не так, як слід було: був вибраний не той момент і не ті інструменти. У підсумку інтервенція Європи лише ускладнила становище в країні" , - сказав Летта, коментуючи умови надання Греції фінансової допомоги з боку Євросоюзу, Європейського центробанку і Міжнародного валютного фонду.

Читайте також: Італія може попросити міжнародну допомогу протягом півроку

Криза могла бути не такою глибокою, фінансової катастрофи і масштабних скорочень можна було б уникнути, якби позиція Європи щодо Афін з самого початку була іншою, впевнений Летта. За його словами, Європі слід було спочатку концентруватися не так на жорсткій програмі економії, а на стимулюванні економічного зростання республіки. "Люди в південних державах Європи, економіки яких стогнуть під гнітом боргів, повинні бути переконані в тому, що жертви, яких від них вимагають, в результаті поліпшать їхнє життя. Ці жертви не є самоціллю, вони лише інструмент для досягнення мети - процвітаючої країни", - зазначив Летта.

Міжнародні кредитори з Євросоюзу (ЄС) і Міжнародного валютного фонду (МВФ) виділили Греції мільярди євро на умовах жорстких заходів економії, продовження структурних перетворень економіки і приватизації державних підприємств. У рамках цих угод уряд Греції пообіцяв звільнити 15 тис. працівників бюджетної сфери до кінця 2014 р.

Читайте також: S&P знизило суверенний рейтинг Італії до ВВВ, прогноз "негативний"

Греція, врятована від дефолту за держоблігаціями вливаннями кредитних коштів Євросоюзу, протестує у відповідь на рішення влади ще більше затягнути паски. Нещодавній візит міністра фінансів Німеччини Вольфганга Шойбле в Афіни пройшов на тлі масштабного невдоволення вимогами ЄС з боку населення Греції, яке пов'язує свої нещастя в чому з позицією Німеччини, що грає "першу скрипку" в ЄС і наполягає на залізній бюджетній дисципліни. Цим пояснюється негативний імідж німецьких політиків в очах греків, які часто зображуються на карикатурних плакатах у нацистській формі.