Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі не має наміру залишати свій пост. З такою заявою він виступив напередодні, передає РБК з посиланням на Associated Press. Берлусконі зобов'язався взяти курс на економічне зростання і стабілізувати ситуацію на фінансових ринках, які на даний момент охоплені занепокоєнням, що Італію спіткає доля охопленої борговою кризою Греції. Ці страхи викликані тим, що процентна ставка по 10-річних облігаціях Італії досягла позначки більше 6%, що спричинило за собою екстрену нараду міністра фінансів Італії Джуліо Тремонті і глави єврогрупи Жана-Клода Юнкера. Зростаюче занепокоєння на фінансових ринках викликало негайну реакцію італійської опозиції із закликами про відставку Берлусконі. Однак прем'єр твердий у своєму намірі не залишати пост до 2013 р., коли закінчуються його владні повноваження. За словами глави кабінету, введення заходів суворої економії збалансує бюджет країни вже до 2014 р., а проекти по розвитку інфраструктури особливо в бідніших південних районах країни лише посприяють економічному зростанню.
Нагадаємо, що наприкінці липня Італія прийняла рішення про скорочення витрат на 70 млрд євро. Однак вжиті заходи не поклали кінець хвилюванням на фінансових ринках. До недавнього часу Італії - третій економіці Європейського союзу за показниками економічного зростання вдавалося залишатися незачепленою фінансовою кризою завдяки порівняно низькому бюджетному дефіциту, консервативній фінансовій системі і високому рівню приватних заощаджень. Однак зараз ситуація змінилася. За останній час посилилися сумніви в здатності уряду впоратися з економікою яка занурюється в кризу. Крім того, рейтингові агентства попереджають, що можуть знизити кредитний рейтинг Італії.
На думку багатьох аналітиків, з існуючою проблемою силами однієї країни вже не впоратися, проте для такої країни як Італія пакет заходів економічної допомоги повинен бути значно більше, ніж для Греції.