Глава антикризового коаліційного уряду Греції Лукас Пападемос готовий піти у відставку, якщо основні політичні сили країни не домовляться щодо подальших реформ, необхідних для отримання другого пакета фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Євросоюзу (ЄС). 4 лютого 2012 р. прем'єр проведе ключові консультації з лідерами трьох партій, що входять в правлячу коаліцію, - Всегрецький соціалістичний рух (PASOK), "Нова демократія" і Народний православний заклик (LAOS). Якщо політики не дійдуть консенсусу, Пападемос може подати у відставку, пише онлайн-видання грецької газети Kathimerini.
ЄС і МВФ в обмін на новий пакет фінансової допомоги обсягом 130 млрд євро вимагають від усіх грецьких партій твердих гарантій того, що реформи, спрямовані на скорочення бюджетного дефіциту і модернізацію економіки, будуть продовжені і після загальнонаціональних виборів, які пройдуть в квітні 2012 р. Проте грецькі політики бояться підписуватися під подальшими заходами жорсткої економії, побоюючись реакції і без того розчарованого електорату.
Зокрема, за даними грецьких ЗМІ, міжнародні кредитори хочуть, щоб мінімальний розмір оплати праці в Греції був знижений з поточних 751 євро на місяць до 600 євро. Однак профспілки і роботодавці країни вже повідомили Пападемоса в листі, що не готові йти на такі жертви.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Греція відкинула можливість передачі контролю над своєю бюджетною політикою на користь ЄС.
У жовтні 2011 р. Євросоюз схвалив другу за півтора року програму фінансової допомоги Греції об'ємом 130 млрд євро, що передбачає також скорочення грецького боргу за облігаціями, що належить приватному сектору (банки, страхові компанії, пенсійні фонди тощо). Проте ні переговори Греції і приватних кредиторів за параметрами реструктуризації бондів, ні узгодження умов нових кредитів від ЄС і МВФ ще не завершені. Між тим сьогодні джерела в Євросоюзі повідомили, що обсяг нової програми може бути збільшений до 145 млрд євро, щоб допомогти в рекапіталізації грецьких банків, які також повинні будуть обмінювати держоблігації країни з втратою вартості.
Якщо Греція не отримає нові кредити, вона не зможе розплатитися за облігаціями на 14,5 млрд євро, термін погашення яких настає в березні 2012 р. У цьому випадку країна оголосить офіційний дефолт.