Лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко вважає передчасним припинення діяльності тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування діяльності компанії "Лівела". Про це він заявив в ході сьогоднішнього засідання погоджувальної ради, передає кореспондент РБК-Україна.
"Була створена тимчасова слідча комісія по" Лівелі "і на п'ятницю запланований остаточний звіт, але внесено відповідну постанову № 9449 від 11 листопада 2011 р., яке говорить про те, що комісія повинна працювати у зв'язку з двома моментами. Це те що, з'явилися нові дані, які були публічно озвучені на каналі "ТВі" і окремо є вже факти про те, що за подібною схемою продовжується робота через Феодосійську перевалку нафтопродуктів. Зокрема публікація на "Українській правді", що недоотримання до бюджету складає 800 млн грн ", - заявив Мартиненко.
Крім того, він зазначив, що аргументом для створення даної комісії свого часу була необхідність виявити винного та упередити повторення таких ситуацій тому "ми просимо всі фракції підтримати цю постанову і продовжити роботу комісії".
Нагадаємо, ВР 12 травня 2011 створила Тимчасову слідчу комісію (ТСК) з питань розслідування обставин і наслідків діяльності на українському ринку нафтопродуктів кременчуцької компанії "Лівела" та інших юридичних осіб, пов'язаних з нею.
"Лівела" є дочірньою компанією українсько-польського підприємства з іноземними інвестиціями "Тайстра". Відповідно до закону "Про іноземні інвестиції", прийнятому ще в 1992 році, підприємства з іноземними інвестиціями мали гарантії держави на застосування до них законодавства, що діяло на момент здійснення інвестицій. У 1992 році в Україні не було законів "Про податок на додану вартість", "Про акцизний збір", тому практично 100% нафтопродуктів, ввезених в країну до 2003 року, не обкладалося податками.
У 2003 р. закон втратив силу, і підприємства з іноземними інвестиціями припинили безмитне та безакцизних ввезення товарів в Україну. Але в 2004 р. громадянин Польщі Войцех-Януш Беднаж - власник підприємства з іноземними інвестиціями (ПІІ) "Тайстра", який інвестував в нього лише 400 дол США, звернувся до Автозаводського суду Кременчука з вимогою відновити дію пільг для його компанії.
19 січня 2004 рішенням Автозаводського райсуду Кременчука "Лівелі" було дозволено ввезення в Україну товарів без сплати податків на підставі закону "Про іноземні інвестиції" від 1992 р.
Відзначимо, 22 грудня 2010 р. Вищий адміністративний суд України залишив в силі рішення Харківського апеляційного суду, яким було закрито провадження у справі про законність ввезення компанією "Лівела" нафти і нафтопродуктів без сплати акцизу і ПДВ.