Представники України та ЄС обговорили наслідки окупації Криму
У понеділок Європейський союз та Україна провели дискусію про наслідки незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією. Київ продовжив подання концепції "Міжнародної Кримської платформи".
Про це повідомляється на сайті Європейської служби зовнішніх дій.
ЄС і Україна оновили інформацію про політику кожної зі сторін щодо Криму і Севастополя, включаючи обмежувальні заходи, і вітали дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Співпрацю у міжнародному форматі та питання дотримання міжнародного законодавства також були розглянуті учасниками.
Як наголошується, сторони приділили увагу значному погіршенню ситуації з дотриманням прав людини на півострові, що відбувається на тлі недопущення в Крим міжнародних організацій і правозахисників.
Учасники дискусії обмінялися думками щодо ситуації в галузі безпеки у зв'язку зі зростаючою мілітаризацією півострова Російською Федерацією.
Нагадаємо, раніше прокурор міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда завершила вивчення матеріалів і ініціює початок розслідування у справі щодо ситуації в Україні після військового вторгнення Росії в Крим і на Донбас. Україна звернулася до міжнародного кримінального суду шість років тому.
Крім того, Україна направила в Міжнародний кримінальний суд 14 звернень щодо злочинів проти людяності на окупованій Росією території України.