ua en ru

Представники "Газпрому" і ENI обговорили питання співпраці в нафтогазовій сфері

Представники ВАТ "Газпром" і італійської ENI обговорили питання співпраці в нафтогазовій сфері, повідомляє прес-служба російської газової монополії, передає РБК. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер і генеральний керівник концерну ENI Паоло Скароні також приділили увагу питанню входження французької компанії EDF до складу акціонерів компанії South Stream AG, яка реалізує проект будівництва газопроводу "Південний потік", і хід виконання робіт, передбачених передінвестиційної стадією цього проекту. О.Міллер і П.Скароні також обговорили питання розвитку взаємодії компаній в рамках реалізації спільних проектів на території Італії, Росії і третіх країн.
Італія є третім за величиною імпортером російського газу в Європі. У 2009 р. "Газпром" поставив до Італії 19,1 млрд куб. м газу.
У листопаді 2006 р. "Газпром" і ENI підписали угоду про стратегічне партнерство, відповідно до якого "Газпром" отримав можливість c 2007 р. здійснювати прямі поставки російського газу на італійський ринок. Обсяги поставок поетапно збільшуються до 3 млрд куб. м в рік до 2010 р. Відповідно до угоди діючі контракти на постачання російського газу до Італії продовжені до 2035 р.
23 червня 2007 р. "Газпром" і ENI підписали меморандум про взаєморозуміння з реалізації проекту "Південний потік". Цей документ визначає напрями співпраці двох компаній в галузі проектування, фінансування, будівництва і управління "Південним потоком". 15 травня 2009 р. "Газпром" і ENI підписали друге доповнення до цього меморандуму, що передбачає збільшення продуктивності морської ділянки газопроводу з 31 до 63 млрд куб. м на рік, а також регулює питання маркетингу газу в рамках проекту. 18 січня 2008 р. в Швейцарії була зареєстрована компанія спеціального призначення South Stream AG, яка реалізує проект створення "Південного потоку", засновниками якої на паритетній основі виступили "Газпром" і ENI. 19 червня 2010 р. "Газпром", ENI і французька EDF підписали тристоронній меморандум, який визначає конкретні кроки щодо входження французької компанії до складу акціонерів South Stream AG, яке має бути здійснене до кінця 2010 р. за рахунок зниження частки ENI в спільному підприємстві.