Представник профспілки вугільників відзначив величезне значення експорту електроенергії для вугільної галузі
Експорт електроенергії має велике значення для роботи вугільної галузі, тому що дозволяє реалізовувати надлишок видобутого вугілля. Про це заявив перший заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості (ППВП) України Валерій Мамченко.
"Для вироблення електроенергії ТЕС спалюють вугілля, якого у нас зараз є надлишок. Таким чином, зберігаються робочі місця на шахтах, шахтарі забезпечені роботою. Можна сказати, що експорт електроенергії забезпечує шахтам збут", - зазначив Мамченко.
За його словами, збільшення обсягу експорту електроенергії дозволить задіяти генеруючі потужності, які сьогодні не завантажені, що також дозволить збільшити збут вугілля.
"Буде забезпечений нормальний збут вугілля, тому що через його відсутність сьогодні і шахти не на повну потужність працюють, з-за цього не отримують відповідних доходів. Тому за рахунок експорту електроенергії однозначно покращаться соціальне та економічне становище шахтарів", - підкреслив профспілковий лідер.
Валерій Мамченко також звернув увагу, що сьогодні в Україні накопичилися надлишки вугілля, які складно експортувати в натуральному вигляді.
"Для успішної реалізації на експорт вугілля повинен володіти певними якостями. На наших родовищах, наприклад, коксівне вугілля містить дуже високу концентрацію сірки. Тому постачання нашого вугілля на ТЕС для вироблення електроенергії однозначно поліпшать ситуацію у вугільній промисловості", - заявив перший заступник голови ППВП.
При цьому він зазначив, що для стабільного розвитку економіки країни необхідно збільшувати внутрішнє споживання електроенергії, так і вугілля.
"Збільшення внутрішнього ринку - це перший показник якості економіки. Але для цього потрібні серйозні перетворення, в тому числі організаційні та технічні. Тому в даній ситуації експорт електроенергії для нас - це можливість реалізувати ту продукцію, яку ми виробляємо", - підкреслив Мамченко.
Як повідомлялося, компанія ДТЕК в цьому році планує експортувати 10 млрд квт.год електроенергії. Під спалювання на експорт електроенергії буде видобуто близько 7 млн тонн рядового вугілля, що дозволить забезпечити роботою 20 тис. шахтарів - близько 10% всіх робочих місць у вугільній галузі. Право експортувати електроенергію з України ділиться на річних і місячних аукціонах "Укренерго". З-за низької вартості електроенергії в Європі участь в торгах приймає тільки енергохолдинг ДТЕК, так як інші учасники ринку не виявляють до них інтересу. Постачання електроенергії дозволяє енергохолдингу забезпечити збут вугільної продукції та додатково завантажити ТЕС.