Граничну суму розрахунку готівкою потрібно буде поступово знижувати, - експерт
Після обмеження граничної суми розрахунків готівкою в розмірі 150 тис. грн, цю планку можна буде поступово знижувати, щоб люди поступово звикали до обмеження готівкових розрахунків. Тоді ця тенденція буде спокійно сприйнята суспільством, вважає партнер юридичної фірми ЮФ CAI & Lenard Костянтин Пільков.
«Я не згоден, що потрібно відразу встановити дуже низька межа, на рівні європейських країн, де діють обмеження на готівкові розрахунки в межах 0,5-1,5 тис євро. Обмеження готівкових розрахунків потрібно починати з більш істотних сум - це теж європейська практика. Я впевнений, що в будь-якому випадку ця межа буде знижуватися, але поступово», - сказав Пільков.
Він вважає, що можна було б законодавчо встановити циклічність зниження граничних сум розрахунків готівкою, як це було зроблено в Росії - там ця планка знижується в два рази через рік після введення обмеження, що дає можливість людям звикнути і підготуватися до нових умов.
Крім того, юрист зазначив, що разом із запровадженням граничної суми готівкових розрахунків потрібно передбачити і санкції для порушників. Як приклад фахівець наводить приклад європейських країн, де 25% від суми транзакції, яка була проведена з порушенням, сплачують і продавець і покупець.
Нагадаємо, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, коментуючи намір Національного банку обмежити граничний розмір розрахунків готівкою сумою 150 тис. грн, сказав, що поступово ця планка буде знижуватися. «Спочатку ми приймемо обмеження 150 тис. грн і подивимося як прореагує ринок. Це потрібно робити поступово», - сказав він. Перший віце-прем'єр висловив думку, що пересічні українці рідко оперують сумами, які можуть потрапити під це обмеження, тому для більшості населення нововведення буде практично непомітним.
Читайте також: Міндоходов підтримує ініціативу НБУ про обмеження готівкових розрахунків на суму понад 150 тис. грн