Методика розроблена з урахуванням зауважень Міжнародного валютного фонду
Кабінет міністрів України затвердив методику оцінки фіскальних ризиків у державному секторі економіки. Відповідне рішення уряд ухвалив сьогодні на засіданні, передає кореспондент РБК-Україна.
Документом опеределяются основні показники оцінки таких ризиків та встановлюється порядок їх розрахунку на базі фінансової звітності підприємств.
На основі цієї звітності Міністерство фінансів сформує перелік держпідприємств, з якими можуть бути пов'язані найбільші фіскальні ризики, а після визначить розмір резервів, необхідних для покриття непередбачених витрат.
Згідно з даними уряду, на сьогоднішній день в управлінні держави знаходяться 3,435 тис.. суб'єктів господарської діяльності, з яких 1,77 тис. здійснювало діяльність, тобто трохи більше половини. За станом на кінець 2016 року, сума умовних зобов'язань за наданими цим підприємствам держгарантій становили 96,3 млрд гривень, або 4,1% ВВП, при цьому практично у всіх гарантії були враховані курсові коливання.
У свою чергу витрати державного бюджету на обслуговування боргів держпідприємств протягом останніх 5 років "з'їдали" 0,2% ВВП.
Нагадаємо, 1 грудня минулого року уряд затвердив стратегію управління держборгом до 2019 року.