Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" припинить своє існування. Про це повідомив сьогодні журналістам український прем'єр-міністр Микола Азаров після відвідин приватного підприємства "Ярослав", інформували в прес-службі уряду.
"Зараз уряд працює над структурою. Абсолютно вочевидь, що буде самостійна газовидобувна компанія, самостійна компанія, яка займатиметься транзитом газу", - пояснив Азаров. За його словами, "хоч би навіть через це треба переукладати відомі угоди (від січня 2009 р. між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром"), тому що з'являється новий суб'єкт". "А "Нафтогаз" як суб'єкт господарської діяльності припинить своє існування", - продовжив прем'єр-міністр.
У НАК "Нафтогаз України" не змогли прокоментувати сьогоднішню заяву Азарова про можливу ліквідацію компанії. "Це заява прем'єр-міністра, ми не можемо його коментувати", - повідомили РБК в прес-службі "Нафтогазу України".
У "Газпромі" поки також не коментують заяву Азарова про те, що реструктуризація "Нафтогазу" повинна спричинити зміну "газових контрактів".
Нагадаємо, нова влада України вже впродовж декількох місяців наполягає на коректуванні газових контрактів з Росією, ув'язнених ще в час знаходження Юлії Тимошенко на посаді прем'єр-міністра України. Офіційний Київ називає їх невигідними і кабальними для країни.
В даний час в Печерському районному суді м. Києва слухається справа проти Юлії Тимошенко. Вона звинувачується в підписанні директив на газові переговори з Росією в січні 2009 р. без згоди уряду, внаслідок чого поміщені невигідні для України контракти. Прокуратура оцінила збиток держави майже в 200 млн дол.
"Газпром" і "Нафтогаз України" обговорювали створення спільного підприємства в рамках можливого об'єднання двох компаній. Вперше пропозицію про об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу України" висловив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін 30 квітня 2010 р. в м. Сочі на засіданні комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії. Досі тема об'єднання двох компаній знаходиться у стадії обговорення, сторони так і не прийшли до спільного знаменника в цьому питанні.